W czasie Świąt mamy wystarczająco dużo na głowie, by dodatkowo denerwować się korkami w czasie podróży do najbliższych, czy kłótniami, którą drogę wybrać, żeby dotrzeć do nich na czas i pokonać Świąteczny koszmar na drogach!

Reklama

TomTom przygotował krótki przewodnik do sprawnego i wolnego od stresu podróżowania w czasie tegorocznych Świąt:

  1. Zacznij wcześnie – planuj z wyprzedzeniem. Jeżeli jesteś dobry w planowaniu zakupów, to dlaczego nie postępować podobnie w przypadku planowania trasy. Przed wyruszeniem zaprogramuj adres punktu docelowego poprzez ekran dotykowy w swoim urządzeniu TomTom – ono zrobi resztę. Z określonym punktem docelowym i wyraźnymi komendami głosowymi przy każdym zakręcie, nie ma potrzeby wprowadzania dodatkowych danych podczas jazdy, więc możesz skupić się wyłącznie na prowadzeniu i drodze przed Tobą. Możesz także zapisać w urządzeniu własne Użyteczne Miejsca, takie jak centra handlowe – TomTom poprowadzi Cię bezpośrednio na miejsce.
  2. Wybierz najdogodniejszą trasę. Najkrótsza trasa nie zawsze znaczy najszybsza. Seria TomTom GO zawiera innowacyjną technologię IQ Routes™, która oblicza Twój czas podróży na podstawie aktualnej prędkości pojazdów na drodze, a nie znaków drogowych z ograniczeniami prędkości. Dzięki temu za każdym razem zapewnia Ci najdogodniejszą trasę i określa czas dotarcia do celu. Spory typu „o której trzeba wyjechać żeby być na czas” ostatecznie przeszły do historii!
  3. Uniknij kłopotów. W przypadku gdy gdzieś utkniesz, informacje o numerach telefonicznych serwisów samochodowych i pomocy drogowej, a także lokalne szczegóły dotyczące miejsca, w którym się aktualnie znajdujesz (w przypadku awarii samochodu), wskazówki naprawy, przepisy drogowe i porady dotyczące udzielania pierwszej pomocy – znajdziesz w menu awaryjnym TomTom „Help Me” – znajdującym się w każdym modelu urządzenia TomTom.
  4. Najpierw bezpieczeństwo. Niezależne badania* dowiodły, że urządzenia nawigacji satelitarnej mogą mieć pozytywny wpływ na bezpieczeństwo podczas prowadzenia pojazdu. Znacznie poprawiają koncentrację i redukują poziom stresu jakiemu poddani są kierowcy. Ponadto korzystanie z nawigacji satelitarnej może zdecydowanie skrócić czas podróży, szczególnie gdy poruszamy się po nieznanej okolicy, lub zmierzamy w nieznanym nam dotąd kierunku. Pojawiające się zawsze na czas instrukcje, takie jak szczegóły dotyczące zakrętów czy funkcja Advanced Lane Guidance, dają nam pewność, że nigdy nie ominiemy interesującego nas zakrętu i nie będziemy decydować się na niebezpieczne manewry w ostatniej chwili.Jeśli jednak ominiesz interesujący Cię zakręt, szybka kalkulacja trasy TomTom w przeciągu kliku sekund zaproponuje Ci nową, alternatywną trasę. Dzięki jasnym wskazówkom, nawigacja TomTom zawsze zapewnia Ci spokojniejszą i wolną od stresu podróż.
  5. Omijaj korki. Modele TomTom oznaczone symbolem Traffic zawierają odbiornik plug-and-play**, dzięki któremu będziesz zawsze na bieżąco z ostatnimi raportami o natężeniu ruchu. W ten sposób unikniesz korków w okresie poprzedzającym Święta.
  6. Niestety nie mamy możliwości definitywnego pozbycia się korków. TomTom zapewnia jednak szereg zabawnych funkcji, które sprawią, że korki staną się mniej denerwujące. Kierowcy mogą nagrać na urządzenie TomTom swój własny głos, lub kierować się wskazówkami nagranymi wcześniej przez ich dzieci. Możliwość użycia zestawu głośno-mówiącego do połączeń telefonicznych we wszystkich urządzeniach TomTom serii GO pozwala na powiadomienie rodziny lub znajomych o nieprzewidzianych okolicznościach w czasie podróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here