Boisz się inwigilacji? Czujesz się śledzony na każdym kroku? Uważasz, że aplikacje wykorzystujące usługi lokalizacyjne zostały stworzone na potrzeby iluminatów? Przestań się martwić i skorzystaj z programu Freedome, który umożliwia bycie anonimowym w sieci.

Reklama

Nie od dziś wiadomo, że pozostanie nieznanym w internecie jest już praktycznie niemożliwe. Większość aplikacji wykorzystuje usługi lokalizacji do podawania ich twórcom naszej aktualnej pozycji. Freedome to niezwykle proste rozwiązanie, które pozwoli czuć się chociaż odrobinę mniej podglądanym przez Wielkiego Brata. Poza inwigilacją chroni również przed hakerami i niebezpiecznymi aplikacjami, których łupem mogą paść najważniejsze dane magazynowane na urządzeniach mobilnych. Jest w stanie nawet podawać fałszywą lokalizację zaplanowaną wcześniej przez użytkownika.

Do zabezpieczenia wykorzystuje połączenie szyfrowane VPN – wirtualne sieci prywatne (virtual private network), czyli połączenie typu punkt-punkt. Klient sieci VPN używa specjalnych, opartych na protokole TCP/IP protokołów i technologii określanej mianem tunelowania, do wirtualnego wywoływania wirtualnego portu na serwerze sieci VPN. W typowej sytuacji klient inicjuje przez internet wirtualne połączenie typu punkt-punkt z serwerem dostępu zdalnego. Odpowiada na wywołanie, uwierzytelnia wywołującego i przesyła dane między klientem sieci prywatną siecią organizacji. Zabezpieczenia te są najczęściej wykorzystywane w dużych firmach, gdzie dane mają dużą wartość i nie powinny wpaść w niepowołane ręce.

Twórcy aplikacji zapewniają swoim użytkownikom pełną anonimowość. Zastrzegają również, że nawet oni nie mają dostępu do danych należących do klientów korzystających z ich rozwiązania. Aplikację dostępna jest w Google Play i Apple Store.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here