AutoMapa 5 – Prowadzi tam, gdzie chcesz. Bezbłędnie.

0

Blisko 700 miast i miejscowości z budynkami w wizualizacji 3D. Rewolucyjny interfejs użytkownika sprawiający, że nawigacja staje się banalnie prosta. Nowe, jeszcze dokładniejsze mapy i ponad 220 tysięcy punktów użyteczności publicznej (POI), dzięki którym odnajdziemy niemal każdą stację benzynową, bankomat czy klub. AutoMapa 5, po raz kolejny wytycza nowe standardy nawigacji!

Reklama

Najnowsza AutoMapa 5 zachowuje wszystkie najlepsze cechy poprzednich wersji wnosząc potężny zestaw nowości. Już na pierwszy rzut oka nowa AutoMapa 5 przyciąga użytkownika nowym, przyjaznym i intuicyjnym interfejsem, dzięki któremu obsługa jest czystą przyjemnością. Po raz pierwszy w Polsce, ten niezwykle ważny element każdego programu do nawigacji jest wynikiem społecznych konsultacji z obecnymi i przyszłymi użytkownikami AutoMapy i który stanowi odzwierciedlenie oczekiwań ponad 13 tysięcy osób, jakie zdecydowały się wypowiedzieć na ten temat. Jego podstawową cechą jest przejrzystość i wysoka funkcjonalność, dzięki niej każdy użytkownik AutoMapy może dopasować go do swoich własnych oczekiwań.

AutoMapa 5 to również dalszy rozwój technik wizualizacji 3D. Już w wersji 4.5, która pojawiła się w grudniu ubiegłego roku w tej technologii opracowano plany 34 największych miast Polski, dzięki czemu AutoMapa stała się niekwestionowanym liderem innowacyjności i jakości systemów nawigacyjnych.

– Wizualizacja 3D jest wyjściem na przeciw oczekiwaniom naszych kleintów. Nasi użytkownicy polubili tę technologię, głównie z uwagi na duże ułatwienia w orientacji w terenie. Wychodząc na przeciw ich oczekiwaniom AutoMapa 5 idzie znacznie dalej i przynosi trójwymiarowe wizualizacje budynków w ponad 600 miastach i miejscowościach. Jest to unikatowa cecha wśród systemów nawigacyjnych w całej Europie. AutoMapa jest tu po raz kolejny pionierem. – mówi Jędrzej Szynkarczuk, dyrektor marketingu AutoMapy.

AutoMapa 5 przynosi również rewolucję w obsłudze urządzeń, na których działa nawigacja GPS. Nowy interfejs dostosowany jest zarówno do urządzeń dedykowanych do nawigacji (PND), jak i do urządzeń typu palmtop (PDA) oraz bardzo szybko zdobywających rynek urządzeń Smartphone (PDA z wbudowanym telefonem GSM). Tak duża różnorodność funkcjonalna zestawów nawigacyjnych, ich rosnąca popularność i spadająca cena sprawia, że dzięki AutoMapie nawigacja GPS trafia niemal do każdej kieszeni stając się kwintesencją mobilności. W wersji 5.0 AutoMapa może być po raz pierwszy uruchomiona również na prostszych urządzeniach nawigacyjnych z Windows CE 4.2.

– W polskich sklepach jest dużo urządzeń do nawigacji nie tylko starszej generacji, ale również tych najprostszych i najtańszych bazujących na systemie operacyjnym Windows CE 4.2. Wystarczy wejść do dowolnego elektro – marketu, aby zobaczyć, jak wiele takich urządzeń oferowanych jest polskim klientom. Ich niska cena jest wypadkową niskiej jakości urządzeń i słabej jakości map, które zwłaszcza w Polsce po prostu są niemal bezwartościowe. Chcemy, aby to się zmieniło, dlatego w AutoMapie 5, specjalnie z myślą o tych użytkownikach, zdecydowaliśmy się dodać obsługę starszych technicznie urządzeń. Teraz nawet do starszego technicznie urządzenia możemy wgrać AutoMapę i cieszyć się z najdokładniejszych map naszego kraju. To pokazuje, że zaawansowane technologie, takie jak trójwymiarowe wizualizacje budynków, bieżąca aktualizacja bazy fotoradarów czy punktów kontroli prędkości mogą być dostępne dla każdego – podkreśla Jędrzej Szynkarczuk, dyrektor marketingu AutoMapy.

Najnowsza AutoMapa 5 to nie tylko przewodnik dla każdego kierowcy – to również doskonałe narzędzie do planowania tras terenowych i przełajowych. Blisko 630 tysięcy kilometrów dróg wszystkich kategorii na terenie Polski, 100 proc. pokrycia sieci dróg prowadzących do miejsc zamieszkania, ponad 52 tysiące jezior czy blisko 140 tysięcy kilometrów rzek sprawiają, że dzięki AutoMapie jesteśmy w stanie zaplanować sobie długi wiosenny weekend, jak i letnie wakacje na terenie Polski.

Cechą wyróżniającą AutoMapę jest portal społecznościowy miplo.pl stworzony przez i dla użytkowników AutoMapy. W ramach miplo.pl codziennie dodawanych jest ponad 400 nowych Punktów Użyteczności Publicznej (POI), a ich łączna liczba przekroczyła już 220 tysięcy, dzięki czemu każdy użytkownik posiadający ważną licencję może skorzystać z największej w Polsce bazy danych uwzględniającej niemal wszystkie niezbędne każdemu kierowcy punkty takie jak stacje benzynowe, bankomaty, stacje serwisowe czy punkty pomiaru prędkości.

Najnowsza wersja AutoMapy dostępna jest zarówno dla nowych klientów, jak również dla posiadaczy starszych wersji AutoMapy. Użytkownicy poprzednich wersji z ważną subskrypcja mogą pobrać wersję 5.0 całkowicie bezpłatnie ze strony www.AutoMapa.pl i zainstalować na swoim urządzeniu nawigacyjnym.

Najważniejsze nowości w AutoMapie 5

Interfejs użytkownika

 • Nowy wygląd interfejsu użytkownika. Zdecydowanie uproszczona obsługa i ukrywane, półprzezroczyste przyciski ekranowe wyznaczają nowy standard rynkowy i umożliwiają indywidualne dopasowanie elementów zgodnie z preferencjami użytkownika
 • Nowe, większe ikony menu.
 • Nowy widok (tzw. „żabia perspektywa”) w maksymalnych zbliżeniach widoku 3D.
 • Jeszcze szersze pole widzenia i udoskonalona perspektywa w widoku 3D.
 • Przebudowa systemu skórek umożliwiająca tworzenie ich niezależnie od rozdzielczości wyświetlacza urządzenia, na którym działa AutoMapa.
 • Możliwość bezpośredniego dzwonienia na numer telefonu zawarty w opisie punktu POI.
 • Dodatkowa strzałka manewru ułatwiająca nawigację pojawia się przy dużym nachyleniu mapy.
 • Nowe tzw. „Twoje Menu” dostępne po kliknięciu w ekran w trakcie nawigacji pozwala użytkownikowi na dowolny wybór 12 najpotrzebniejszych dla niego funkcji programu.
 • Możliwość zmiany grafiki wskaźnika GPS (np. na ikonę samochodu).

Nawigacja

 • Możliwość wyboru trasy alternatywnej, która, za wyjątkiem punktów „START”, „KONIEC” i punktów „PRZEZ”, stara się używać alternatywnych dróg.
 • Inteligentne punkty „PRZEZ”. Jeżeli punkt „PRZEZ” ustawiany jest bezpośrednio na mapie w dużym oddaleniu lub poprzez wyszukanie i wybór miejscowości, trasa stara się jak najszybciej przejechać przez wybraną miejscowość bez konieczności dojechania do jej centrum.
 • Opcja omijania autostrad.
 • Specjalny „Punkt Ulubiony” o nazwie „Samochód”, tworzony automatycznie po odłączeniu zasilania zewnętrznego lub wyjściu z AutoMapy, ułatwiający odnalezienie miejsca, gdzie pozostawiony został samochód (np. parking)
 • Możliwość regulacji skali używanych w funkcji „auto – zoom”
 • Zwiększona stabilizacja obrazu w trybie pracy z włączoną nawigacją.

System

 • Obsługa urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Windows CE 4.2.
 • Zmniejszone zużycie i fragmentacja pamięci w wyznaczaniu skomplikowanych tras.
 • Uproszczenia w programie instalacyjnym.
 • Przyspieszona obsługa dużych plików POI.
 • Automatyczne przełączanie orientacji ekranu. AutoMapa zapamiętuje ostatnio używaną orientację i używa jej przy kolejnym starcie. Po zamknięciu, program przywraca tę orientację, którą sprzęt miał przed startem AutoMapy.
Poprzedni artykułTargi Wiatr i Woda 2008
Następny artykułMapaMap Pocket PC 5.1 – trójwymiarowe budynki w PDA
Niezależny ekspert w branży Internet of Things z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, organizatorem cyklu wydarzeń z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Organizator pierwszych w Polsce targów Internet of Things - IoT Poland Show. Prowadzi także działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT. Prelegent. Mentor. IoT Evangelist.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here