Carminat TomTom dla Renault

0

Rozwiązanie Carminat TomTom będzie dostępne w nowych modelach linii Renault Clio, Scenic oraz Megane

Reklama

Dzięki rozwiązaniu Carminat TomTom, wbudowana nawigacja z możliwością aktualizacji danych jest już dostępna dla wszystkich w najnowszej linii samochodów Renault.

TomTom, największy światowy dostawca przenośnych rozwiązań nawigacyjnych, przedstawia zintegrowaną nawigację Carminat TomTom, powstałą przy współpracy z firmą Renault. Rozwiązanie Carminat TomTom udostępnia zintegrowaną nawigację satelitarną na rynku masowym dzięki specjalnej ofercie w najnowszych modelach samochodów osobowych firmy Renault. Urządzenie kosztować będzie jedynie 490 Euro. Carminat TomTom oferuje wszystkie unikalne funkcje przenośnej nawigacji TomTom, która sprawia, że każda podróż jest bezpieczna i wolna od stresu. Zintegrowana nawigacja Carminat TomTom może być w pełni zaktualizowana o najnowsze zmiany na mapach bez potrzeby wychodzenia z domu.

Użytkownicy zintegrowanej nawigacji Carminat TomTom mogą w łatwy i szybki sposób zaktualizować swoje urządzenie o najnowsze mapy, Bazę Radarów, Użyteczne Miejsca (Points of Interest) lub ulubione głosy, aby mieć pewność, że urządzenie zawsze zawiera aktualne oprogramowanie. Użytkownicy rozwiązania Carminat TomTom mogą to zrobić poprzez bezpłatne oprogramowanie TomTom HOME. Wystarczy nagrać potrzebne oprogramowanie na kartę pamięci SD, a następnie włożyć ją do czytnika kart pamięci SD znajdującego się obok ekranu LCD Carminat TomTom.

W skład oprogramowania i usług dostępnych dla użytkowników rozwiązania Carminat TomTom wchodzi między innymi technologia Map Share™, która pomaga kierowcom radzić sobie z niespodziewanymi i stresującymi zmianami na drogach dzięki poprawkom wprowadzanym przez samych użytkowników nawigacji TomTom. Ponadto technologia Map Share™ jest jedynym obecnie rozwiązaniem, które umożliwia kierowcom dzielenie się wprowadzonymi poprawkami z ponad 30 milionami innych członków tej społeczności na świecie. Dzięki temu użytkownicy rozwiązania Carminat TomTom mogą zawsze czerpać korzyści z najnowszych i najbardziej aktualnych map.

Rozwiązanie Carminat TomTom zostało zaprojektowane, aby zapewnić kierowcom łatwość obsługi oraz bezpieczną i wolną od stresu podróż. Zostało także wyposażone w niezwykle intuicyjny interfejs użytkownika, 5,8” calowy ekran LCD oraz wbudowany odbiornik RDS-TMC Traffic Receiver. Ponadto Carminat TomTom zapewnia rozbudowany zestaw funkcji bezpieczeństwa umieszczony w menu Help Me!, które zawiera między innymi numery telefonów do służb ratowniczych, drogę do najbliższego szpitala, instrukcje dotyczące naprawy samochodu oraz informacje o udzielaniu pierwszej pomocy.

„Pomimo dużego zapotrzebowania rynku masowego na zintegrowane urządzenia nawigacyjne, pozostały one niezwykle kosztowne, skomplikowane i ograniczone głównie do ekskluzywnych linii samochodów. Mapy w jakie były wyposażone te urządzenia, często były nieaktualne już w momencie opuszczania fabryki” – powiedział Harold Goddijn, TomTom CEO. „Cieszymy się, że wraz z naszym partnerem Renault, możemy zapewnić kierowcom to, czego do tej pory oczekiwali od zintegrowanej nawigacji: łatwości obsługi, estetycznego wyglądu w połączeniu z deską rozdzielczą oraz spełnienia wszystkich potrzeb motoryzacyjnych i wymogów bezpieczeństwa” – dodaje Harold Goddijn.

„Renault jest w pełni zadowolone ze współpracy z firmą TomTom. Rozwiązanie Carminat TomTom umożliwi wielu użytkownikom korzystanie z doskonale zintegrowanego systemu nawigacji, który jest dostępny za rozsądną cenę. Jest to prawdziwy przełom w nawigacyjnych rozwiązaniach typu OEM” – powiedział Patrick Pelata, Chief Operating Officer w Renault.

Rozwiązanie Carminat TomTom będzie dostępne w w Europie Zachodniej od wiosny 2009 roku w sugerowanej cenie detalicznej 490 Euro. Premiera Carminat TomTom będzie połączona z premierą najnowszego modelu Renault Clio, następnie rozwiązanie Carminat będzie dostępne także w modelach Renault Scenic i Megane.

Rozwiązanie Carminat TomTom wyposażone jest w mapy Tele Atlas.

Dane techniczne:
•    5,8” calowy ekran LCD
•    Wbudowany odbiornik RDS/TMC
•    Dodatkowe sensory (drogomierz i żyroskop) dla dokładniejszego pozycjonowania samochodu
•    Możliwość obsługi urządzenia przez pilota lub jeden centralny przełącznik
•    Informacja o stacji radiowej na ekranie LCD (w zależności od modelu samochodu)
•    Informacja o temperaturze (w zależności od modelu samochodu)
•    Port karty pamięci SD, na którą wgrywane jest uaktualnione oprogramowanie
•    Możliwość aktualizacji oprogramowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here