Co zrobić gdy nie działa pilot do telewizora?

Obsługa telewizora jest znacznie prostsza z pilotem. Można zmieniać kanały bez konieczności wstawania z kanapy. Do obsługi pilota wszyscy się przyzwyczaili i mało kto już pamięta czasy, kiedy by kanał w telewizji zmienić, trzeba było podejść do pudełka ze szklanym ekranem. Tym bardziej dotkliwe jest, gdy nagle okazuje się, że pilot przestaje działać.

Pierwsza pomoc przy awarii pilota

Pilot do telewizora psuje się stosunkowo rzadko. Gdy nagle przestaje działać, to można podejrzewać, że skończyły się baterie i ich wymiana może pomóc. Warto mieć zawsze zapas baterii, a najlepiej zainwestować w akumulatory, które można ładować przy pomocy niewielkiej ładowarki. O czym pamiętać przy zmianie baterii w pilocie? Istotne jest to, aby nie tylko wsadzić do urządzenia takie same baterie jak były wcześniej, lecz też by włożyć je w odpowiedniej kolejności, w przeciwnym razie, urządzenie nie będzie działać.

Zalanie pilota wodą

Czasem na stół przewróci się szklanka z wodą lub kubek z herbatą. Jeżeli pilot nie zamókł całkiem, to jest szansa, że będzie działał, jednak trzeba wyciągnąć z niego baterie i pozwolić mu dokładnie wyschnąć. Jeżeli jednak okaże się, że urządzenie nie chce działać i trzeba ręcznie zmieniać kanały, to w takiej sytuacji nie pozostaje nic innego jak zakup nowego pilota. Nie jest to zbyt duży wydatek, koszt oscyluje w granicach kilkudziesięciu złotych. Niestety, naprawa pilota do telewizora mało kiedy jest opłacalna, chyba że ktoś umie taką naprawę przeprowadzić samodzielnie.