Deskorolka elektryczna – środek lokomocji, który zaskarbił sobie przychylność wielu użytkowników

W epoce długich i ciągnących się kilometrami ulicznych korków ludzie szukają jakiejś wygodnej i szybkiej alternatywy, by sprawnie dostać się do szkoły lub pracy. Jest nią z pewnością deskorolka elektryczna.

Jakie zalety posiada deskorolka napędzana silnikiem?

Po pierwsze da się nią jechać po chodniku czy ścieżce rowerowej, nie robiąc przy tym nikomu krzywdy. Po drugie jest to pojazd jednoosobowy, więc nie ma opcji, by na jego pokład wkradł się pasażer na gapę. Po trzecie ma ona tę zaletę, że można nią przejechać nawet 20 kilometrów na jednym ładowaniu. I wreszcie w odróżnieniu od samochodu nie trzeba się męczyć z jej prawidłowym zaparkowaniem.

Dlaczego ludzie przesiedli się na tego typu sprzęt?

Po pierwsze, bo chcieli poczuć wiatr we włosach i być bardziej aktywni fizycznie. Po drugie, gdyż zdali sobie sprawę, że w ten sposób ulżą nieco środowisku i ograniczą emisję spalin samochodowych. Po trzecie deskorolka to urządzenie, które praktycznie wszędzie się mieści i na którym, gdy zachowa się podstawowe środki ostrożności, nie stanie się nam żadna krzywda. A po czwarte deskorolka elektryczna pozwala zaoszczędzić nieco pieniędzy na dojazdach.

Gdzie najczęściej ludzie nią jeżdżą?

Najczęściej używa się jej, aby dojechać do:
• szkoły,
• pracy,
• apteki,
• sklepu spożywczego, by tam zrobić niewielkie zakupy,
• deskorolka na prąd jest też wyjściem awaryjnym, gdy ucieknie nam autobus lub samochód odmówi posłuszeństwa.