Gdzie jest autobus? Sprawdź lokalizację w telefonie

0

Udostępnianie pozycji na potrzeby publiczne? W przypadku komunikacji miejskiej bardzo przydatne. Dzięki aplikacji łatwo sprawdzić położenie autobusów i szacowany czas dojazdu do przystanku. Oto myBus online.

Koniec z nerwowym oczekiwaniem na autobus? Pewnie nie, ale przynajmniej zyskujemy cenną wiedzę nie tylko o aktualnej lokalizacji naszego środka transportu, ale także o szacowanym czasie dojazdu na przystanek. I nie potrzebujemy do tego wyrafinowanego sprzętu. Wystarczy telefon lub tablet z jednym z trzech systemów operacyjnych: Android, iOS lub Windows Phone.

W trybie online aplikacja umożliwia bieżące sprawdzanie pozycji autobusu wyposażonego w moduł GPS. A to oznacza, że w przypadku przewoźników, którzy nie zdążyli jeszcze zastosować modułów lokalizacyjnych w całym taborze, niekiedy będzie brakować informacji o aktualnym położeniu. Także w obrębie jednej linii obsługiwanej przez kilka autobusów.

Na podstawie aktualnej pozycji szacowana jest pora przyjazdu do określonego przystanku. W przypadku opóźnień spowodowanych korkami może jednak zdarzyć się, że szacunki nie będą wystarczająco dokładne.

Z aplikacji można skorzystać w 26 miastach na terenie Polski (lista przewoźników objętych działaniem usługi dostępna jest na stronie twórców aplikacji, a także sklepów Google, Apple oraz Windows). Wśród miast są takie miejscowości jak Biała Podlaska, Dębica, Elbląg, Gdańsk, Kielce, Lublin, Mielec, Ostrołęka, Płock, Radom, Siedlce, Suwałki i Tarnów. Wraz z kolejnymi aktualizacjami dodawane są nowe (ostatnio Głogów, Elbląg, Rybnik i Sanok).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here