Godziny święcenia pokarmów – ta fraza jest w ostatnich godzinach na szczycie listy wyszukiwań. Powód banalny. Tłumaczyć go nie trzeba. Sprawdzamy więc dostępność aplikacji mobilnych niektórych parafii.

Reklama

I tu jest słabo. O ile stronę internetową posiada niemal każda parafia, o tyle z aplikacjami mobilnymi nie jest już tak dobrze. Dziwić może ten fakt, gdyż byłby to doskonały kanał komunikacyjny ze swoimi wiernymi. Co więcej – mocno lojalizujący. Jednak jeśli liczycie, że godziny święceń pokarmu znajdziecie w aplikacji mobilnej swojej parafii, to życzymy szczęścia.

Czemu o tym piszemy? Bowiem powoli to już ten czas, kiedy Internet of Things powinien zagościć w branży sakralnej. Rozwiązania choćby doskonale sprawdzające się w connected retail, można z łatwością zaadoptować na kościoły, kaplice czy świątynie. Analizując wystawców na targach sakralnych, trudno szukać software house`ów czy firm specjalizujących się w technologiach z zakresu smart home. Wyjątkiem są instalacje alarmowe. Branża security od dawna jednak wie, że księża chcą chronić swoje parafie. Co można zrobić więcej? Wyedukować duchownych i wyposażyć kościoły na przykład w beacony. To byłoby coś. A jakby dodać do tego jeszcze goelokalizację i wiadomości push typu: „od dwóch tygodni nie było cię w kościele”. Oj, może lepiej nie kroczmy tą drogą i sprawdźmy, o której to święcenie pokarmów.

Wesołego Alleluja życzy Connected Life Magazine.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here