Koszt korzystania z Google Earth Pro do tej pory wynosił 399 dolarów (ok. 1470 zł) za rok. To już przeszłość. Usługa giganta z doliny krzemowej została udostępniona za darmo.

Google Earth to aplikacja geoprzestrzenna udostępniająca swoim użytkownikom wirtualny globus, dzięki któremu są w stanie analizować, przechwytywać i wykorzystywać dane geograficzne. Oprogramowanie zostało opracowane po tym, jak twórcy najpopularniejszej przeglądarki świata, wykupili w 2004 r. finansowany przez CIA Keyhole Inc, którego produkt znany był jako EarthViewer 3D. Po zmianie nazwy i udostępnieniu usługi, stałą się ona hitem – Google Earth do 2011 roku zostało pobrane aż miliard razy.

Istnieje kilka różnic między darmową wersją narzędzia i płatną – do niedawna – Google Earth Pro. Ogólnodostępna aplikacja umożliwia drukowanie obrazów w rozdzielczość nie większej niż ta, którą posiada ekran, na jakim jest wyświetlana. Oprogramowanie Pro oferuje wysokiej jakości zdjęcia w dużej rozdzielczości. Google Earth wymaga ręcznego geolokalizowania, a wersja zaawansowana robi to automatycznie.

Rozbudowane rozwiązanie udostępnia ponadto dodatkowe narzędzia przeznaczone dla użytkowników biznesowych. Są nimi m.in. możliwość tworzenia filmów animowanych, wykresów oraz diagramów kołowych. Wersja Pro pozwala też na mapowanie wielu punktów na raz i dostęp do różnych warstw – zwierających dane demograficzne oraz informacje np. o ruchu ulicznym. Posiada również funkcje geokodowania, analizy widoczności oraz lepsze narzędzia do pomiarów.

Aby zacząć korzystać z Google Earth Pro, należy zarejestrować się, by otrzymać darmowy klucz do programu, a następnie pobrać go tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here