GPMapa TOPO poprowadzi przez szlaki i ścieżki rowerowe

0

Dzisiaj miała miejsce prasowa premiera nowego produktu Imagis – GPMapa TOPO. Jest to pierwszy na naszym rynku produkt zawierający mapy topograficzne, dedykowany dla urządzeń Garmin.

Reklama

GPMapa TOPO jest produktem skierowanym do turystów, zarówno pieszych, jak i rowerowych, bowiem zawiera:

 • 2711 km ścieżek rowerowych w wybranych regionach Polski: Tatry, Mazury, Kaszuby, Gorce, okolice Warszawy;
 • 3546 km szlaków turystycznych w wybranych regionach Polski: Tatry, Mazury, Kaszuby, Gorce, okolice Warszawy;
 • 158 099 POI, a w tym:
 • stacje ratunkowe GOPR w Polsce – 106 placówek,
 • noclegi – 5916 lokalizacji, w tym 181 schronisk,
 • obiekty gastronomiczne – 12 321,
 • szczyty górskie,
 • przełęcze,
 • doliny

Jednak GPMapa TOPO to nie tylko ścieżki rowerowe i szlaki dla pieszych, to także doskonale znana użytkownikom Garmin, mapa samochodowa GPMapa. I tak w skład GPMapy TOPO wchodzi:

 • 403 300 kilometrów dróg umożliwiających dotarcie do każdej miejscowości w Polsce. W tym 305 049 km dróg asfaltowych i 98 251 km dróg gruntowych;
 • prawie 2.2 miliona punktów adresowych – miejscowość, ulica, numer domu – dokładnie 2 195 187 punktów;
 • 2455 szczegółowych planów miast i miejscowości, w tym 2112 planów z adresami i 343 planów tylko z nazwami ulic;
 • 16 miast zawierających obrysy budynków (Białystok, Częstochowa, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Tarnów, Wrocław, Warszawa i Zielona Góra).

Jak więc widać z powyższego, GPMapa TOPO powstała na bazie samochodowej GPMapy. Zostały nałożone na nią dodatkowe warstwy oraz informacje dotyczące ukształtowania terenu. Dzięki temu dane topograficzne prezentowane są za pomocą linii poziomic (warstwic), specjalnego cieniowania rzeźby terenu oraz rzeczywistego widoku 3D. Jest to pierwsza wersja, stąd tylko wybrane turystyczne regiony Polski są objęte zasięgiem GPMapy TOPO, jednak jak zapowiedzieli przedstawiciele Imagisu – „produkt będzie się rozwijał”.

Co ważne, nowa GPMapa TOPO prezentuje widok map zbliżony do widoku dotąd znanego tylko z turystycznych, papierowych map. Ponadto ukształtowanie terenu zostało dodane nie tylko dla obszarów turystycznych, lecz dla całej Polski. Jak powiedział Łukasz Brzostek z firmy Imagis, „było to możliwe dzięki współpracy z USA, w ramach realizacji misji radarowej, podczas której wystrzelony satelita zobrazował ukształtowanie powierzchni”.

Podsumowując:

GPMapa TOPO umożliwia routing, czyli wyznaczenie optymalnej – według wybranych parametrów – trasy dotarcia do wybranego celu, nie tylko dla samochodu, ale też dla pieszego i rowerzysty. Obliczenie takiej trasy odbywa się z wykorzystaniem siatki zwykłych dróg oraz zintegrowanych z nią szlaków turystycznych i ścieżek rowerowych.

Kiedy, gdzie i za ile?

GPMapa TOPO będzie dostępna prawdopodobnie już na początku sierpnia. Przewidziane są dwie wersje: BOX i OEM. Wersja BOX, to wersja pudełkowa, czyli sama GPMapa TOPO, z kolei wersja OEM sprzedawana będzie w pakiecie z urządzeniami ręcznymi marki GARMIN. Obie wersje dostępne będą u dealerów firmy Excel Systemy Nawigacyjne: markety i wielkopowierzchniowe sklepy sprzedaży detalicznej, a także sklepy internetowe. Dla dotychczasowych użytkowników GPMapy przeznaczonej do nawigacji samochodowej, przygotowana będzie specjalna oferta na zakup GPMapy TOPO, która dostępna będzie w serwisie internetowym www.GPMapa.Garmin.pl

Sugerowana cena detaliczna wersji BOX wynosi 499 zł. Cena specjalna dla posiadaczy samochodowej GPMapy to 299 zł.

Już dzisiaj jest wiadomo, że dla osób, które nabędą pierwszą wersję GPMapy TOPO, jeszcze w tym roku przewidziana jest jedna bezpłatna AKTUALIZACJA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here