iphone 14 plus

iPhone 14 plus – na co pozwala większa wersja czternastki?

Apple wydało iPhone’a 14 Plus w 2022 roku. Wprowadzono szereg ulepszeń i optymalizacji, które zwiększają wydajność i komfort korzystania z urządzenia. Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o kolejnej generacji smartfona producenta z Cupertino.

iPhone 14 plus – nowe funkcje aparatu, takie jak tryb nocny i ultraszeroki obiektyw

iPhone 14 Plus to nowy model iPhone’a, w którym wprowadzono kilka wspaniałych ulepszeń w aparacie:

– Tryb nocny pozwala robić wspaniałe zdjęcia w słabym oświetleniu.
– Ultraszeroki obiektyw daje Ci znacznie szersze pole widzenia podczas robienia zdjęć lub nagrywania filmów, dzięki czemu doskonale nadaje się do fotografowania krajobrazów lub zdjęć grupowych.
– Ulepszona stabilizacja obrazu oznacza, że Twoje zdjęcia i filmy będą bardziej płynne i mniej poruszone niż kiedykolwiek wcześniej.

iPhone 14 plus – rozpoznawanie twarzy działa jeszcze lepiej w gorszych warunkach oświetleniowych

iPhone 14 Plus posiada 6,7-calowy wyświetlacz OLED o zaokrąglonych rogach i płaskich bokach, jak jego poprzednik. Wszystkie modele z obecnej linii flagowej Apple korzystają z paneli OLED. Wykorzystano ponownie ulepszoną technologię uwierzytelniania Face ID, wymagającą od użytkowników patrzenia bezpośrednio na swoje urządzenie w celu odblokowania go, zamiast biometrii odcisku palca, którą można znaleźć w większości innych nowoczesnych smartfonów.

iOS 16 zawiera ulepszenia baterii

Innym obszarem, w którym 14 Plus różni się od innych iPhone’ów, jest czas pracy na baterii; dzięki większym rozmiarom może on zmieścić znacznie większą baterię (Apple twierdzi, że będzie ona działać do 20 godzin). Wszystkie tegoroczne iPhone’y obsługują akcesoria do bezprzewodowego ładowania MagSafe i Qi.

Dodaj do tego telefonu słuchawki i specjalną ładowarkę, a zamienisz go w futurystyczne urządzenie

iPhone 14 Plus to świetny telefon dla tych, którzy chcą mieć to, co najlepsze ze świata luksusu i funkcjonalności. Ma duży wyświetlacz i mnóstwo mocy pod maską. A teraz, gdy słuchawki AirPods Pro otrzymały obsługę dźwięku przestrzennego, możesz cieszyć się jeszcze lepszą jakością dźwięku podczas oglądania filmów lub słuchania muzyki. Warto je nabyć jako akcesorium, a wtedy zyskasz kompletny zestaw do oglądania filmów na swoim mini-tablecie. Wyświetlacz OLED z obsługą HDR i technologią Apple True Tone dostosowują balans bieli do warunków oświetleniowych otoczenia, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia w trakcie rozrywki.

Pod maską znajduje się układ A15 Bionic firmy Apple, który ma 6 rdzeni i działa wydajniej niż zeszłoroczny układ. Aparat ma dwie matryce 12 MP (jedną szerokokątną i jedną ultraszeroką), a także nowy tryb nocny do fotografowania w słabym świetle.

Najbardziej ekscytującym akcesorium jest ładowarka MagSafe. Przyczepia się ona do tylnej części telefonu jak magnes i natychmiast zaczyna go ładować. Nie musisz już męczyć się z kablami. A co najlepsze, działa z każdym urządzeniem zgodnym z Qi, więc możesz jej użyć także do ładowania słuchawek AirPods lub zegarka Apple Watch.