Jak bezpiecznie przewozić telewizory 43 cale?

Telewizor o przekątnej długości 43 cali jest całkiem duży. W przeliczeniu ma on ponad 109 centymetrów. Jak łatwo się domyślić, może to być pewnym utrudnieniem w jego transporcie. Jak więc przewieźć go bezpiecznie?

Na płasko

W idealnej sytuacji telewizory 43 cale powinny być przewożone na płasko w bagażniku samochodu. Powinny być dobrze zabezpieczone przed przesuwaniem się i równocześnie nic nie powinno znajdować się w bagażniku oprócz nich. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko, że coś upadnie na kartony i uszkodzi same urządzenia. Oczywiście zwykle są one zapakowane w dodatkową warstwę styropianu, ale wciąż trzeba zachować ostrożność. Niestety problemem mogą być duże rozmiary telewizora. Powinny one jednak zmieścić się w samochodach o nadwoziu:
– kombi,
– van,
– busach,
– części crossoverów.

Przed zapakowaniem telewizora do bagażnika warto zmierzyć jego wielkość i porównać ją z rozmiarami zapakowanego telewizora. Przekątna kartonu będzie z pewnością większa, niż samego telewizora 43 cale.

Za fotelem kierowcy i pasażera

Telewizor takiej wielkości może też być transportowany pionowo za fotelem kierowcy i pasażera. Trzeba jednak pamiętać o kilku kwestiach:
– telewizor musi być zabezpieczony przed przesuwaniem się w którąkolwiek stronę – najlepiej jest wykorzystać do tego celu koce lub poduszki,
– urządzenie nie może opierać się o czyjeś nogi,
– dobrze jest unikać dróg z progami zwalniającymi i dużymi wybojami.

W tym wypadku też najlepiej jest zacząć od wykonania niezbędnych pomiarów i upewnienia się, że urządzenie się zmieści.