Wystarczy, że Policja złapie kilkakrotnie na tym samym wykroczeniu, czyli rozmowie przez telefon w trakcie jazdy, by kierowca stracił prawo jazdy. Lepiej skorzystać z Bluetooth i mieć spokój. O ile uda nam się połączyć ze sprzętem w samochodzie.

5 punktów i 200 zł mandatu? Tyle grozi kierowcy za rozmowę przez telefon w sposób niezgodny z prawem – wynika ze znowelizowanego taryfikatora mandatów, który zacznie obowiązywać już za kilkanaście dni. Nie trudno policzyć, że gdy zostaniemy złapani kilka razy pod rząd, to wówczas czeka nas powtórny egzamin na prawo jazdy. A zanim do niego dojdzie nie możemy prowadzić samochodu. Nawet jeśli złamiemy przepisy i będziemy jeździć bez uprawnień, w przypadku szkody ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania.

Można oczywiście pogodzić jedno i drugie: rozmowę przez telefon w trakcie jazdy. Wystarczy skorzystać z zestawu głośnomówiącego Bluetooth. Ale jak się z nim połączyć? Wbrew pozorom nie zawsze jest to łatwe i wygodne. Najczęściej spotykanym problemem, jaki dotyka użytkowników telefonów z Android jest problem z wyszukaniem telefonu w menu zestawu głośnomówiącego. Jak nawiązać połączenie, by uniknąć problemów?

Niemal każdy telefon z systemem Android funkcjonuje tak samo pod względem możliwości połączenia poprzez Bluetooth. Nie wystarczy włączyć Bluetooth w telefonie. Trzeba jeszcze sprawdzić, czy jest aktywna opcja tzw. „widoczności”. Wszystko znajdziemy w menu Bluetooth. Jak do niego dotrzeć?

Wystarczy wykonać ruch palcem: z góry ekranu na dół, by ukazało się menu podstawowych ustawień. Wówczas trzeba tylko nacisnąć ikonę z charakterystyczną lierą B, by włączyć moduł Bluetooth. Ale to dopiero połowa sukcesu. Wybierz dostęp do pełnego menu telefonu. Kliknij w opcję Bluetooth, a następnie w funkcję, w której opisie znajduje się określenie „telefon jest widoczny dla wszystkich urządzeń”. Gotowe! Radio samochodowe czy osobny zestaw głośnomówiący już bez trudu znajdzie nasz telefon.

Problem z nawiązaniem połączenia może dotyczyć każdego. Także użytkowników samochodów premium. Stąd nie dziwi, że powstają takie filmy jak przygotowany przez Jaguara. Oto przewodnik video, który przyda się każdemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here