Kawa od ręki: barista pozna naszą lokalizację

0

Bez tracenia czasu w kolejce. Bez tradycyjnych płatności. Bez napiwku. Bez wydawania reszty. Po prostu zamawiamy kawę on-line. Poprzez aplikację. I odbieramy gotową od razu po wejściu do kawiarni. Czy musimy być klientem VIP z platynową kartą kredytową w kieszeni? Nie! Wystarczy, że użyjemy najnowszej opcji Square – serwisu dostępnego w telefonie czy tablecie.

Reklama

Square wprowadza kolejną funkcjonalność. Powiązanie bieżącej lokalizacji z dostępem do odpowiednich usług. Coś nowego? Od chwili debiutu w maju: jak najbardziej. Na początek będzie to ułatwienie w zamawianiu kawy. Nie tylko o poranku, ale o dowolnie wybranej porze. Pod warunkiem wszakże, że stosowna kawiarnia jest otwarta. I dostępna w ramach usługi Square Order (na razie wybrane miejsca w USA: Nowy Jork i San Francisco). Zamawiając kawę poprzez aplikację możemy od razu wybrać odpowiednią kawiarnię. Zwykle najbliższą. Stosowne zamówienie natychmiast otrzyma kawiarnia. Kolejne powiadomienie pojawi się u baristy wówczas, gdy znajdziemy się w odpowiedniej odległości od kawiarni. Odpowiedniej do tego, by barista zdążył przygotować świeży napój na czas.

Przygotowanie zamówienia powiązane z lokalizacją? Świetne rozwiązanie. Tym bardziej, że możliwości zastosowania nowej funkcjonalności wydają się olbrzymie. Zamawiając zdalnie stolik w restauracji od razu zyskamy krótszy czas oczekiwania na zamówione danie. Szef kuchni znając nasz przybliżony czas dotarcia do restauracji, by zająć stolik może z odpowiednim wyprzedzeniem szykować odpowiednie danie.

Miarą skuteczności nowej funkcjonalności będzie punktualność. A to oznacza powiązanie kolejnych usług. By możliwie precyzyjnie oszacować czas dotarcia na miejsce i odbioru zamówienia przyda się nawigacja z danymi o utrudnieniach odświeżanymi na bieżąco. O ile podróżujemy samochodem. W przypadku podróży komunikacją publiczną przyda się powiązaniem z rozkładem jazdy wzbogaconym o system monitoringu ruchu.

Czy wspomniane dodatki to odległa wizja? Nie. Poszczególne z wymienionych funkcji są już dostępne. W niezależnych od siebie aplikacjach. Oczywiście jakość działania jeszcze pozostawia pole do popisu dla programistów, niemniej poszczególne rozwiązania można już sprawdzić na co dzień. Pozostaje tylko je scalić. Tylko…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here