Jeśli ktoś uważa, że na rynku nie pojawiało się jeszcze wystarczająco dużo inteligentnych opasek, zegarków, breloczków i innych rozwiązań pomagających ustalić, gdzie obecnie znajduje się jego dziecko, będzie zadowolony. Na rynek zostanie wprowadzone koleje urządzenie – Kiband.

Z jednym na pewno trzeba się zgodzić – dla rodziców nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo dziecka. Stąd też rynek urządzeń wearables tak chętnie zwraca się w kierunku rozwiązań ułatwiających kontrolę poczynań najmłodszych. Kiband w przeciwieństwie do prostych trackerów GPS i znaczników Bluetooth, pozwala rodzicom na modyfikacje ustawień związanych z odległościami, na jakie ma działać opaska (oczywiście w ramach zasięgu Bluetooth). Opiekun może zdecydować, w jakim obrębie smartband ma monitorować poczynania pociechy i po przekroczeniu jakiej odległości od telefonu, z którym sparowany jest smart band, ma dać znać o zbytnim oddaleniu się dziecka.

Aplikacja dołączona do Kiband’a posiada mapę będącą w stanie wskazać dokładnie, gdzie znajduje się użytkownik opaski.  Pozwoli też na ustawienie miejsc, w obrębie których ma dziać monitorowanie pozycji – np. przedszkole, dom, hipermarket czy plac zabaw. Każdorazowo, kiedy oprogramowanie i opaska wykryją znajome miejsce, załadują ostatnie ustawienia, które były stosowane w tej lokalizacji.  Gdy dziecko zbytnio oddali się od rodzica, opaska zacznie wibrować dając maluchowi znać, że powinien… przestać się oddalać. Urządzenie jest wodoodporne, a w przypadku jakiegokolwiek kontaktu z wodą, za pośrednictwem aplikacji od razu prześle odpowiedni alert na smartfona, aby opiekunowie byli w stanie odpowiednio szybko zareagować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here