Koniec z darmowym dostępem do danych i usług systemu wspomagania pomiarów satelitarnych i nawigacji ASG-EUPOS. Zmiany w polskim prawie powodują, że od 12 lipca za korzystanie z systemu będą pobierane opłaty.

W związku z nowelizacją ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne oraz ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, od 12 lipca 2014 r. (data wejścia w życie zmienionych przepisów) będą pobierane opłaty za usługi oraz dane systemu wspomagania pomiarów satelitarnych i nawigacji ASG-EUPOS. Mają się one przyczynić do zapewnienia rozwoju systemu.

12 lipca przestaną obowiązywać dotychczasowe zasady rejestracji użytkowników w ASG-EUPOS oraz regulamin korzystania z systemu. Dotychczasowe subskrypcje zostaną zakończone, co oznacza, że dostęp do usług ASG-EUPOS zostanie zamknięty, a niezrealizowane zlecenia w serwisach statycznych POZGEO i PZGEO D będą anulowane. Nastąpi również wyłączenie serwisu POZGEO DF umożliwiającego samodzielne pobieranie plików obserwacyjnych w formacie RINEX za pośrednictwem serwera FTP. Ulegną ponadto zmianie protokoły udostępniania danych i dotychczasowe adresy dostępowe do niektórych usług ASG-EUPOS.

Informacje na temat wysokości przewidywanych opłat za usługi i dane, wzory wniosków o udostępnienie danych lub udzielenie licencji na dostęp do usług ASG-EUPOS oraz nowych procedur rejestracji użytkowników w systemie będzie można znaleźć pod adresem: http://www.asgeupos.pl/index.php?wpg_type=payment

Poprzedni artykułModernizacja ASG-EUPOS
Następny artykułWszyscy będziemy namiarzani
Niezależny ekspert w branży Internet of Things z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, organizatorem cyklu wydarzeń z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Organizator pierwszych w Polsce targów Internet of Things - IoT Poland Show. Prowadzi także działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT. Prelegent. Mentor. IoT Evangelist.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here