łańcuch choinkowy ozdobny

Łańcuch choinkowy nie tylko na drzewko świąteczne

Jeśli uwielbiasz świąteczny klimat, nie możesz doczekać się pieczenia pierniczków i otwierania prezentów, z pewnością jesteś fanem świątecznych ozdób. Nic tak dobrze nie tworzy przytulnego, zimowego klimatu jak pomieszczenie udekorowane kolorowymi lampkami choinkowymi.

Jakie lampki na choinkę?

Jeśli etap wyciągania choinki z piwnicy lub ścinania żywej z lasu masz za sobą, z pewnością przymierzasz się do ozdobienia jej bombkami i światełkami. I tu nierzadko pojawia się kłopot – jak dobrać odpowiedni łańcuch choinkowy?

Warto przed dokonaniem zakupu sporządzić wymiary choinki. Oczywiście trudno, żeby były one dokładne, dlatego „na oko” w zupełności wystarczy. Jeśli pojawią się jakieś wątpliwości, zdecydowanie lepiej wziąć dłuższy łańcuch niż krótszy.

łańcuch choinkowy ozdobny

Następnie warto zastanowić się nad tym jakiego koloru światełek poszukujemy. Jaki klimat ma nasze wnętrze i czego oczekujemy. Czy typowo świątecznego klimatu? Tu idealnie sprawdzą się czerwone oraz zielone łańcuchy na choinkę. Jeśli nasze pomieszczenie jest w stonowanych, chłodniejszych kolorach, warto zainwestować w jednokolorowe światełka, na przykład w białym kolorze.

Jak ozdobić całe wnętrze łańcuchem choinkowym?

Wielu osobom łańcuch na choinkę kojarzy się jedynie ze światełkami zawieszonymi na drzewku. I faktycznie jest to najpopularniejszy sposób wykorzystania łańcucha choinkowego, tak jak zostało to przedstawione w poprzednim akapicie. Jednak warto pójść o krok dalej i rozświetlić wnętrze lampkami zawieszonymi nie tylko na drzewku choinkowym!

https://www.e-sas.pl/zielonydom/artykuly-swiateczne-2/boze-narodzenie/lancuchy-choinkowe

Jednym z pomysłów jest zawieszenie lampek na lustrze. Tak umiejscowiony łańcuch na choinkę z pewnością sprawi, że wnętrze nabierze świątecznego klimatu.

Innym pomysłem jest zawieszenie łańcucha choinkowego na ramę od łóżka. Pokój zrobi się zdecydowanie przytulniejszy.

Istnieje wiele opcji wykorzystania światełek choinkowych i tylko od naszej wyobraźni zależy, co z nimi zrobimy.