YouTube w telewizorze? Świetne rozwiązanie z jednym wyjątkiem: wyszukiwanie filmów przy użyciu pilota od telewizora to koszmar. Jest jednak sposób na rozwiązanie ergonomicznego problemu.

Reklama

Niemal każdy telewizor z pakietem smart TV jest wyposażony w serwis YouTube. A po co YouTube na dużym ekranie? Nie tylko do przeglądania najciekawszych filmów w sieci podczas domowych imprez. To także rozwiązanie cenione przez rodziców, którzy puszczają dzieciom bajki.

O ile trudno narzekać na zasoby filmowe, to już przeszukiwanie ich przy użyciu pilota od telewizora jest wyjątkowo trudną przeprawą. Wpisanie nazwy filmu jest bardzo niewygodne, podobnie jak poruszanie się po całym menu. Nawet jeśli pod ręką mamy dodatkowy pilot z przesuwanym kursorem, który działa jak mysz komputerowa, to stanowi to połowiczne rozwiązanie. Pojawiła się jednak sensowna alternatywa: rozszerzenie aplikacji YouTube dla telefonów z Android oraz iOS. Przyda się, by w smartfonie czy tablecie wygodnie wybierać filmy z serwisu, a następnie odtwarzać je w telewizorze.

6 kroków do wygodnego korzystania z YouTube w smart TV

1. Należy zacząć od sprawdzenia, czy mamy wszystko co potrzeba: telewizor z funkcją smart TV, usługą YouTube oraz WiFi. Potrzebny będzie także smartfon lub tablet z Android lub iOS. I domowa sieć WiFi.

2. W telefonie z Android lub iOS należy uruchomić aplikację YouTube. W smartfonie z Android aplikacja powinna być fabrycznie zainstalowana. W iPhone oraz w iPad trzeba skorzystać ze sklepu AppStore i pobrać program, który automatycznie zainstaluje się w urządzeniu.  Po uruchomieniu programu wybieramy ustawienia i szukamy menu „połączone telewizory”.

3. Uruchamiamy telewizor i włączamy w nim funkcję YouTube.

4. W menu ustawień aplikacji w telewizorze wybieramy opcję sparowania ze sprzętem mobilnym. Wówczas wyświetli się kod.

5. W smartfonie lub w tablecie wystarczy kliknąć menu „dodaj telewizor” i wpisać kod wyświetlony przez smart TV. Po chwili połączenie powinno zostać nawiązane automatycznie.

6. Aby przesłać filmy znalezione w smartfonie do telewizora, należy w smart TV włączyć YouTube. A w aplikacji w smartfonie wyszukać odpowiednie filmy i kliknąć na opcję „wyślij do TV”. Tyle i aż tyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here