NAVTEQ Discover Cities światowym kamieniem milowym w zakresie nawigacji dla pieszych

0

Miasto Johannesburg, będące gospodarzem mundialu 2010, to setne miasto dodane do bazy danych produktu

NAVTEQ osiągnął kolejny ważny kamień milowy w zakresie nawigacji dla pieszych, dodając miasto Johannesburg jako setne miasto dostępne za pośrednictwem NAVTEQ Discover Cities.

Dodanie Johannesburga do NAVTEQ Discover Cities to naturalna konsekwencja rozwoju, zważywszy na wzrost zainteresowania tym miastem jako atrakcją turystyczną w roku 2010 i później. Krajobraz miasta rozszerzył się o wiele nowo zabudowanych obszarów i punktów użyteczności publicznej. Włączono je do baz produktu, aby zaoferować pieszym jeszcze więcej atrakcji.

Osiągnięcie liczby 100 miast świadczy, jak bardzo jesteśmy zaangażowani w objęcie produktem NAVTEQ Discover Cities wszystkich najważniejszych regionów na świecie” – tłumaczy Frank Pauli, wiceprezes ds. produktów map i treści NAVTEQ. – „Przeprowadziliśmy w NAVTEQ badanie, z którego wynika, że klienci ocenili wykorzystanie urządzenia do nawigacji dla pieszych jako jeden z głównych powodów ewentualnego zakupu telefonu komórkowego. Przewidując wzrost zapotrzebowania w tym segmencie, rozszerzyliśmy naszą ofertę”.

Dzisiejsze osiągnięcie jest tym bardziej istotne, zważywszy na ogromny zakres i złożoność danych nawigacji dla pieszych, które gromadzą specjaliści NAVTEQ w oparciu o jedną, globalną specyfikację. Na przykład, gdy pracownicy firmy maszerują przez miasta świata, skrupulatnie gromadzą ponad 50 atrybutów charakterystycznych dla pieszych wędrówek – takich jak kładki, ścieżki parkowe, a nawet punkty dostępu do transportu publicznego i przystanki.

Jedną z największych korzyści wynikających z wyraźnie określonej specyfikacji NAVTEQ oraz pracy ekspertów bezpośrednio na ulicach jest dodanie skrótów dróg, których używają lokalni mieszkańcy, aby zaoszczędzić czas. Skróty mogą prowadzić przez nieoznaczone ścieżki w parkach, przez skwery lub publicznie dostępne  budynki – oczywiście z uwzględnieniem ich godzin otwarcia. Bez tych dodatkowych danych aplikacje mogą wygenerować trasę biegnącą wyłącznie po chodnikach, podczas gdy w rzeczywistości są możliwe o wiele krótsze drogi.

Przykładowo, aby dotrzeć kolejką miejską do popularnych berlińskich atrakcji dla turystów – Rotes Rathaus i St. Marienkirche, piesi otrzymaliby instrukcję, aby wysiąść na Alexanderplatz. Od wyjścia ze stacji byliby prowadzeni na piechotę przez powszechnie wykorzystywane skróty, prowadzące przez tereny zielone i wiodące możliwie bezpośrednio do celu. Brzmi prosto, ale prezentacja danych i treści wymagane dla tego typu tras to duże wyzwanie, któremu może sprostać tylko rozwiązanie Discover Cities.

Opcja korzystania z transportu publicznego podczas podróży wymaga podania bardzo wielu informacji (o położeniu przystanków autobusowych i tramwajowych oraz stacji kolejowych, o wejściach do tych obiektów i wyjściach z nich, o punktach przesiadek) i musi płynnie łączyć się z siecią ciągów dla pieszych. Ponadto, dane na temat transportu publicznego mogą pozwolić aplikacjom na generowanie różnorodnych opcji. Dzięki nim podróżni mogą sami wybrać odpowiednie trasy i środki transportu – np. ktoś, kto śpieszy się na samolot, sam zdecyduje czy szybciej będzie jechać samochodem czy kolejką.

To wyjątkowe połączenie szczegółowych danych w funkcji Discover Cities pomaga pieszym w dotarciu do celu wieloma drogami – mogą iść przez cały czas na piechotę lub (jeśli jest to za daleko) pokonać część trasy publicznym środkiem transportu. Przy użyciu danych NAVTEQ Discover Cities aplikacje do nawigacji dla pieszych mogą też podać szczegółowo, w którym miejscu wsiąść i wysiąść. NAVTEQ ściśle współpracuje z zakładami transportu miejskiego, skąd czerpie informacje m.in. o zmianach rozkładu jazdy i nowych przystankach oraz stacjach. Dzięki temu producenci aplikacji mogą dostarczać pieszym najlepsze opcje planowania tras.

Aplikacja Discover Cities jest już obecnie wykorzystywana w kilku komercyjnych urządzeniach do nawigacji dla pieszych i aplikacjach stosowanych na świecie, takich jak: mapy Garmin CityXplorer, Networks In Motion (NIM) Govkio Navigator dla urządzeń Blackberry oraz mapy Ovi firmy Nokia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here