Connected Life Business News

video

Connected Life poleca: Anon – film na wieczór

W cyfrowym świcie, odpowiednie służby wiedzą o nas niemal wszystko. Niemal wszystko da się również usunać. Pozostaje pytanie, za jaką cenę.

Robert Gryn może zostać Twoim mentorem. Sprawdź, co musisz zrobić

Nieczęsto zdarzają się okazje, by osoby z listy najbogatszych Polaków magazynu Forbes chciały dzielić się swoją wiedzą i przede wszystkim czasem. A już prawie...

Święto pracy – szanujmy zawody, których za 10 lat nie będzie

Święto Pracy czy Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany 1 Maja, to międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone corocznie od 1980 roku, a w Polsce święto państwowe od 1950 roku.

Współdzielenie taksówek atrakcyjne głównie dla młodych

mytaxi w zeszłym roku wprowadziło usługę mytaxi match, umożliwiającą współdzielenie taksówki z innymi pasażerami i tym samym zmniejszenie opłaty. Jak się okazuje, z usługi korzystają głównie młodzi ludzie, zainteresowani minimalizowaniem kosztów.

Po niemieckim Coburg będą jeździć zaawansowane technologicznie autobusy od Solarisa

Solaris Bus & Coach dostarczył już do Niemiec ponad 3000 autobusów i trojlebusów. Ostatnio polska firma pochwaliła się kolejnym zrealizowanym zamówieniem. Tym razem dla SÜC Coburg.

Berg Insight: w 2017 roku ponad 5,6 miliona osób skorzystało z usług carsharingu

Analitycy prognozują stały wzrost usług carsharingowych. Liczba 40 000 samochodów na minuty w 2017 roku, zwiększy się do 102 000 pojazdów w 2022. Wzrośnie również liczba użytkowników. W zeszłym roku było ich 5,6 miliona, a na koniec prognozowanego okresu ma być 14,3 mln.

Sztuczna inteligencja przeanalizuje maile. Wszystko dla naszego bezpieczeństwa

Trend Micro Incorporated poinformowała o wprowadzeniu nowej technologii chroniącej przed atakami na biznesową pocztę elektroniczną. Rozwiązanie wykorzystujące sztuczną inteligencję, zostanie zintegrowane z wieloma produktami. Dzięki temu będzie na przykład ostrzegać przed wiadomościami e-mail, które wyglądają na próbę podszycia się pod osobę z kierownictwa firmy.

Lenovo zachwala swój nowy monitor – L24i

Lenovo przedstawia swój nowy monitor - L24i. Producent twierdzi, że to urządzenie, które łączy w sobie nowoczesne wzornictwo oraz zaawansowane możliwości techniczne. Ma się sprawdzić zarówno w zastosowaniach profesjonalnych, jak i rozrywce.

W pierwszym kwartale 2018 Ericsson sprzedał o 9% mniej

Ericsson przedstawia wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2018 roku

Telewizor w firmie? Tłumaczymy, po co

Duży ekran świetny jest nie tylko w domowych warunkach, ale także w firmie. Choć na pierwszy rzut oka telewizor będzie droższy od projektora, to jednak ma sporo zalet, które sprawią, że okaże się godnym towarzyszem w biznesie. Jak można go wykorzystać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? I wreszcie - jaki model wybrać do firmy?