Nokia 6210 Navigator oraz 6220 classic niebawem w sprzedaży

0

W pierwszej połowie września do polskich sklepów trafią dwa nowe telefony Nokia z GPS: 6210 Navigator oraz 6220 classic. Oba urządzenia są uzupełnieniem dotychczasowej oferty telefonów z odbiornikiem GPS i rozwiązaniem nawigacyjnym w postaci darmowej aplikacji Nokia Maps.

Reklama

Do tej pory telefony z funkcjonalnością GPS należały do  najbardziej zaawansowanych terminali Nokia Nseries.  Tymczasem wprowadzenie do sprzedaży urządzeń Nokia 6210 Navigator i Nokia 6220 classic jest kontynuacją długoterminowej strategii rozpowszechniania usługi nawigacji w telefonach na rynku masowym.

W ciągu kilku ostatnich miesięcy Nokia w Polsce sprzedała kilkadziesiąt tysięcy telefonów z GPS, a dzięki takim urządzeniom jak Nokia 6210 Navigator i Nokia 6220 classic liczba użytkowników nawigacji w telefonie może zostać w najbliższych kwartałach zwielokrotniona. Planowane szerokie portfolio produktów z GPS oraz zakończona z sukcesem operacja przejęcia firmy Navteq – globalnego dostawcy map cyfrowych – to działania firmy Nokia potwierdzające jej dążenia do uzyskania pozycji lidera na rynku sprzedawanych urządzeń nawigacji personalnej.

Nokia 6210 Navigator – do nawigacji samochodowej i pieszej

Nokia 6210 Navigator swoją premierę miał w lutym b.r. w Barcelonie, gdzie prezentowany był jako pierwszy telefon z GPS i wbudowanym kompasem. Model ten, dzięki aplikacji Nokia Maps 2.0 dedykowany jest zarówno do nawigacji samochodowej, jak i pieszej.

Wbudowany kompas, w połączeniu z funkcją pomiaru zmian kierunku i orientacji telefonu, ułatwia śledzenie mapy i pozwala użytkownikowi szybciej zorientować się w terenie i wyznaczyć właściwy kierunek pieszej wędrówki. Po obróceniu urządzenia mapa automatycznie zachowuje orientację.

W pakiecie z Nokia 6210 Navigator znajduje się bezpłatna, 6-miesięczna licencja na nawigację. Cena telefonu to 1250 zł.

Nokia 6220 classic – zaawansowany multimedialnie, prosty w obsłudze

Nokia 6220 classic to pierwszy telefon, w którym wykorzystano szereg nowoczesnych funkcji i technologii, jakie do tej pory były dostępne tylko w urządzeniach Nseries. Wyposażony został w 5-megapikselowy aparat fotograficzny z z ksenonową lampą błyskową oraz obiektywem Carl Zeiss, odbiornik GPS, wyjscie TV-out przeglądarkę internetową, aplikację do poczty e-mail, radio FM z funkcją RDS oraz możliwość korzystania z kart pamieci do 8 GB pojemności.

Nokia 6220 classic zawiera aplikację Nokia Maps 2.0 oraz bezpłatną licencję na nawigację na okres 3 miesięcy.  Cena telefonu 6220 classic to około 1250 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here