Nokia i GLONASS

0

Telefony Nokia będą obsługiwały GLONASS już pod koniec przyszłego roku

Reklama

Według agencji Reuters, która powołuje się na Aleksandra Gurko, dyrektora w NIS GLONASS, Rosja zapewniła wsparcie systemu GLONASS dla telefonów Nokia.

Jak powiedział Gurko, jest możliwe aby do końca przyszłego roku smartfony Nokii były wyposażone zarówno w moduły GPS jak i GLONASS. Gurko wspomniał także, że ma nadzieję, że inni producenci też pójdą tym śladem.

Jeżeli do tego by doszło, Nokia mogłaby jeszcze bardziej powiększyć swój udział w rosyjskim rynku, chociaż już dziś jest tam największym dostawcą telefonów komórkowych.

Poprzedni artykułCzym na EURO 2012? Autem, pociągiem… rowerem?
Następny artykułLokter dla studentów
Niezależny ekspert w branży Internet of Things z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, organizatorem cyklu wydarzeń z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Organizator pierwszych w Polsce targów Internet of Things - IoT Poland Show. Prowadzi także działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT. Prelegent. Mentor. IoT Evangelist.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here