Nowy portal GNSS EGNOS

0

Powstał nowy portal poświęcony systemowi EGNOS – www.egnos-portal.eu. Celem portalu jest zapewnienie całej Europie jednego wspólnego miejsca, do którego będą mieli dostęp zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby zainteresowane tworzeniem nowych aplikacji.

Reklama

W portalu można znaleźć sekcje dla lotnictwa, transportu drogowego, rolnictwa, transportu morskiego i usług związanych z lokalizacją, bowiem sam system EGNOS zwiększa dokładność wskazań podawanych przez GPS.

Jednym z założeń twórców portalu jest zapewnienie pomocy programistom tworzących aplikacje oparte na lokalizacji. Michel Bosco, z dyrekcji Komisji Europejskiej, mówi że EGNOS Portal ma się przyczynić do zwiększenia europejskiego rynku nawigacji satelitarnej.

Poprzedni artykułPierwsza w Chinach konferencja poświęcona nawigacji satelitarnej
Następny artykuł10 lat GPS
Niezależny ekspert w branży Internet of Things z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, organizatorem cyklu wydarzeń z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Organizator pierwszych w Polsce targów Internet of Things - IoT Poland Show. Prowadzi także działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT. Prelegent. Mentor. IoT Evangelist.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here