Odkrywaj z nową rodziną Mio Moov

0
Reklama

Najnowsza rodzina przenośnych produktów GPS Mio Moov została wyposażona w innowacyjny pakiet treści i usług o nazwie MioMore oraz najnowsze mapy MioMap2008.

Mio Technology, czołowy dostawca osobistych urządzeń nawigacyjnych GPS na świecie, oraz lider w Europie Środkowo – Wschodniej oficjalnie ogłosił wprowadzenie na polski rynek najnowszej rodziny przenośnych produktów GPS Mio Moov. Zostały one wyposażone w innowacyjny pakiet treści i usług o nazwie MioMore. Nowa rodzina Moov obejmuje trzy modele: Mio Moov 200, Mio Moov 330 oraz Mio Moov 360.

Nowa seria urządzeń Mio Moov została wyposażona w najnowsze oprogramowanie MioMap 2008 zapewniające doskonały zasięg i jakość map Europy, zarówno Środkowo – Wschodniej jak i Zachodniej. Jest to możliwe dzięki innowacyjnemu przedsięwzięciu, którego podjęło się Mio – w celu zapewnienia jak najwyższej jakości i dokładności map, firma zdecydowała się na zakup danych mapowych w każdym regionie od najlepszych, lokalnych dostawców. W ten sposób powstały doskonałe mapy, które np. w Polsce zapewniają mapę z pokryciem aż 660 tys. km polskich dróg.

Rodzina Moov jest również pierwszą wyposażoną standardowo w nową technologię SiRFInstantFixII. Technologia ta przewiduje, gdzie będą znajdować się satelity GPS w momencie włączenia urządzenia, co pozwala uzyskać namiar w ciągu zaledwie pięciu sekund i rozpocząć nawigację od razu po uruchomieniu samochodu.

Aplikacja MioMore

Najważniejsze cechy pakietu MioMore, który został opracowany z myślą o spełnieniu potrzeb wszystkich klientów:

 1. Wszyscy użytkownicy nowych urządzeń Mio Moov docenią ich znajomy interfejs. Oprogramowanie przypominające Google ułatwia wyszukiwanie i może być używane nawet przez dzieci.
 2. Nowe oprogramowanie MioMore zapewnia większy zasięg map niż jakakolwiek poprzednia wersja MioMap. Dotyczy to całej Europy, zarówno rynków zachodnich, jak i wschodnich.
 3. Łatwiejsze wyszukiwanie adresów pozwala pominąć nazwę kraju i od razu zacząć od wyszukiwania miasta. Oprócz wyszukiwania miast dostępne są opcje wyszukiwania centrów miast, skrzyżowań, kodów pocztowych, a nawet długości i szerokości geograficznej (współrzędnych).
 4. Rodzina Moov oferuje również takie funkcje jak nawigacja fotograficzna NavPix. Pozwala ona wykorzystać do nawigacji zdjęcia oznaczone ukrytymi współrzędnymi GPS, aby użytkownik mógł bezpośrednio dotrzeć do miejsca uwiecznionego na fotografii. Oprogramowanie komputerowe MioMore zapewnia dostęp do ponad miliona oznaczonych w ten sposób zdjęć budynków i miejsc, które można bezpłatnie pobrać z serwisu Flickr(TM) i witryny NavPix (w funkcję tą wyposażone są modele Mio Moov 330 i Mio Moov 360).
 5. Wielojęzyczna mapa przedstawia nazwy krajów i miast również w lokalnym języku, co pomaga znaleźć drogę w kraju, którego język jest nam nieznany.
 6. Dzięki fonetycznej klawiaturze nie trzeba już znać dokładnej pisowni ani wyszukiwać nazw na papierowych mapach. Oprogramowanie toleruje błędy w pisowni i podaje wszystkie możliwe alternatywy.
 7. Nowe oprogramowanie MioMore pozwala wyszukiwać punkty użyteczności publicznej w obszarze, widocznym na ekranie urządzenia GPS. Jeśli akurat znajdujemy się na miejskim rynku, możemy po prostu wybierać różne interesujące nas obiekty, aby odkryć wszystkie lokalne „atrakcje”.

Aby zapewnić jeszcze wyższą jakość produktów i usług, firma Mio pracuje nad wdrażaniem kolejnych innowacyjnych rozwiązań. Urządzenia GPS z rodziny Moov będą jako pierwsze w Europie oferować dynamiczną funkcję lokalnego wyszukiwania, która pozwoli znaleźć interesujące obiekty, takie jak sklepy, restauracje, firmy oraz inne punkty użyteczności publicznej. Technologia lokalnego wyszukiwania jest wspierana przez czołowych dostawców usług katalogowych z całej Europy i pozwala urządzeniom przeszukiwać najobszerniejsze bazy danych pod kątem konkretnych lokalnych udogodnień za pośrednictwem połączenia Bluetooth z telefonem komórkowym. Użytkownicy mogą również zawczasu wyszukać interesujące obiekty w Internecie, korzystając z dołączonego oprogramowania komputerowego MioMoreTM, i zapisać je w urządzeniu przed wyruszeniem w podróż.

Moov 330 Region – mapy regionalne (Europa centralno – wschodnia, 13 krajów) oraz Moov 330/360 Europa Plus (cała Europa, 38 krajów)

Urządzenia Moov 330 i 360 są wyposażone w panoramiczny ekran o przekątnej 4,3”, a nowo zaprojektowany interfejs do wprowadzania adresów i wyznaczania tras sprawia, że są one łatwe i wygodne w użyciu.

Moov 360 Europe Plus:

Aby nawigacja była prostsza i nieco bardziej interesująca, Moov 360 oferuje możliwość podróżowania do miejsc uwiecznionych na zdjęciach. Użytkownicy mogą wyszukiwać oraz pobierać zdjęcia oznaczone współrzędnymi geograficznymi z serwisów takich jak flickr® i zapisywać je w urządzeniu. Zdjęcia te stają się fotograficznymi punktami POI. Można je łatwo uaktywnić jednym dotknięciem palca, aby uniknąć ręcznego wprowadzania długich adresów.

Użytkownicy urządzenia Moov 360 nie są ograniczeni do punktów POI wstępnie zapisanych w urządzeniu i mogą wyszukiwać najbardziej aktualne informacje lokalne. Funkcja wyszukiwania działa w czasie rzeczywistym i pozwala znajdować nowe punkty POI — takie jak restauracje lub miejsca rekreacji — w internecie za pośrednictwem telefonu obsługującego Bluetooth®. Ta łatwa w użyciu funkcja umożliwia wyszukiwanie punktów POI według słów kluczowych, bez wielowarstwowych kategorii i menu. Użytkownicy mogą wykorzystać technologię Bluetooth do wykonywania połączeń telefonicznych bez użycia rąk.

Moov 360 oferuje wszystkie standardowe funkcje nawigacyjne potrzebne w podróży, w tym wizualną sygnalizację zakrętów — dzięki dobrze widocznym trójwymiarowym wskaźnikom oraz wygodnemu, automatycznemu zoomowi użytkownik zawsze wie, kiedy ma skręcić. Te nowe funkcje pozwalają bez wysiłku odczytywać wskazówki nawigacyjne i mapy. Moov 330 oferuje również naprowadzanie głosowe, dzięki czemu użytkownik słyszy wskazówki podczas jazdy.

Moov 360 jest bardzo łatwy w obsłudze dzięki ulepszonemu interfejsowi z ekranem dotykowym. Nowy interfejs jest uporządkowany i zawiera intuicyjne menu, z których mogą z łatwością korzystać nawet początkujący użytkownicy. Jest również wyposażony w wygodne wskazówki SOS w menu, które w razie potrzeby pozwalają na szybkie lokalizowanie pobliskich oddziałów służb ratowniczych, takich jak pomoc drogowa i szpitale. Ponadto Moov 360 wyświetla ikony punktów użyteczności publicznej bezpośrednio na mapie, co ułatwia znajdowanie pobliskich stacji benzynowych, restauracji itd.

Aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze wrażenia podczas nawigacji, Moov 360 jest również wyposażony w najnowszą technologię pozycjonowania firmy SiRF, SiRFInstantFixII™. SiRFInstantFixII to autonomiczna wersja oryginalnej technologii SiRFInstantFix, która skraca czas rozruchu urządzeń GPS do zaledwie pięciu sekund i zapewnia lepszy odbiór sygnału GPS w miejskich „kanionach”. Technologia SiRFInstantFixII™ nie wymaga połączenia z zewnętrznym komputerem PC.

W skrócie:

 • Bluetooth z funkcją zestawu głośnomówiącego
 • Lokalne wyszukiwanie z wykorzystaniem Bluetooth* lub oprogramowania komputerowego MioMoreTM
 • Nowe, łatwe w użyciu oprogramowanie
 • Pięciokrotnie krótszy czas namiaru GPS dzięki SiRFInstantFixII
 • Wstępnie załadowane dane o radarach drogowych — bezpłatna wersja próbna**
 • Nawigacja fotograficzna NavPix™
 • Nowy, ulepszony interfejs oprogramowania komputerowego MioMore™
 • Wbudowane raportowanie przejechanego dystansu
 • Licznik podróży
 • Najnowsze dane map
 • Zainstalowane mapy krajów europejskich (38 krajów)
 • Ekran panoramiczny o przekątnej 4,3 cala
 • Cienka, lekka konstrukcja
 • Obsługa kart SDHC

Moov 330 Region / 330 Europa Plus:

Moov 330 oferuje wszystkie standardowe funkcje nawigacyjne potrzebne w podróży, w tym wizualną sygnalizację zakrętów — dzięki dobrze widocznym trójwymiarowym wskaźnikom oraz wygodnemu, automatycznemu zoomowi użytkownik zawsze wie, kiedy ma skręcić. Te nowe funkcje pozwalają bez wysiłku odczytywać wskazówki nawigacyjne i mapy. Moov 330 oferuje również naprowadzanie głosowe, dzięki czemu użytkownik słyszy wskazówki podczas jazdy.

Moov 330 jest bardzo łatwy w obsłudze dzięki ulepszonemu interfejsowi z ekranem dotykowym. Nowy interfejs jest uporządkowany i zawiera intuicyjne menu, z których mogą z łatwością korzystać nawet początkujący użytkownicy. Jest również wyposażony w wygodne wskazówki SOS w menu, które w razie potrzeby pozwalają na szybkie lokalizowanie pobliskich oddziałów służb ratowniczych, takich jak pomoc drogowa i szpitale. Ponadto Moov 300 wyświetla ikony punktów użyteczności publicznej bezpośrednio na mapie, co ułatwia znajdowanie pobliskich stacji benzynowych, restauracji itd.
Aby nawigacja była prostsza i nieco bardziej interesująca, Moov 330 oferuje również możliwość podróżowania do miejsc uwiecznionych na zdjęciach. Użytkownicy mogą wyszukiwać oraz pobierać zdjęcia oznaczone współrzędnymi geograficznymi z serwisów takich jak flickr® i zapisywać je w urządzeniu. Zdjęcia te stają się fotograficznymi punktami POI. Można je łatwo uaktywnić jednym dotknięciem palca, aby uniknąć ręcznego wprowadzania długich adresów.

Użytkownicy urządzenia Moov 330 nie są ograniczeni do punktów POI wstępnie zapisanych w urządzeniu i mogą wyszukiwać najbardziej aktualne informacje lokalne. Funkcja wyszukiwania działa w czasie rzeczywistym i pozwala znajdować nowe punkty POI — takie jak restauracje lub miejsca rekreacji — w internecie za pośrednictwem telefonu obsługującego Bluetooth®. Ta łatwa w użyciu funkcja umożliwia wyszukiwanie punktów POI według słów kluczowych, bez wielowarstwowych kategorii i menu.

Aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze wrażenia podczas nawigacji, Moov 330 jest również wyposażony w najnowszą technologię pozycjonowania firmy SiRF, SiRFInstantFixII™. SiRFInstantFixII to autonomiczna wersja oryginalnej technologii SiRFInstantFix, która skraca czas rozruchu urządzeń GPS do zaledwie pięciu sekund i zapewnia lepszy odbiór sygnału GPS w miejskich „kanionach”. Technologia SiRFInstantFixII™ nie wymaga połączenia z zewnętrznym komputerem PC.

W skrócie:

 • Lokalne wyszukiwanie z wykorzystaniem Bluetooth* lub oprogramowania komputerowego MioMore™
 • Nowe, łatwe w użyciu oprogramowanie
 • Pięciokrotnie krótszy czas namiaru GPS dzięki SiRFInstantFixII
 • Wstępnie załadowane dane o radarach drogowych — bezpłatna wersja próbna**
 • Nawigacja fotograficzna NavPix™
 • Nowy, ulepszony interfejs oprogramowania komputerowego
 • Wbudowane raportowanie przejechanego dystansu
 • Licznik podróży
 • Najnowsze dane map
 • Moov 330 Region: zainstalowane mapy regionalne
 • Moov 330 Europa Plus: zainstalowane mapy krajów europejskich (38 krajów)
 • Ekran panoramiczny o przekątnej 4,3 cala
 • Obsługa kart SDHC
 • Moov 200 Region oraz Moov 200 Europa Plus

Dzięki odbiornikowi GPS z technologią SiRFInstantFixII, 3,5-calowemu ekranowi dotykowemu oraz najnowszym mapom urządzenie Moov 200 zapewnia najnowocześniejsze funkcje nawigacji satelitarnej za przystępną cenę.

Moov 200 Region / 200 Europa Plus:

Moov 200 – system jest wyposażony we wszystko, czego potrzebują początkujący użytkownicy GPS, w tym funkcję naprowadzania na zakręty, przyjazny dla użytkownika 3,5-calowy ekran dotykowy oraz stylową, kompaktową konstrukcję.

Moov 200 jest idealny dla osób, które dotychczas nie korzystały z GPS. Oferuje wszystkie standardowe funkcje nawigacyjne, w tym wizualną sygnalizację zakrętów — dzięki dobrze widocznym trójwymiarowym wskaźnikom oraz wygodnemu, automatycznemu zoomowi użytkownik zawsze wie, kiedy ma skręcić. Te nowe funkcje pozwalają bez wysiłku odczytywać wskazówki nawigacyjne i mapy. Moov 200 oferuje również naprowadzanie głosowe, dzięki czemu użytkownik słyszy wskazówki podczas jazdy.

Moov 200 jest bardzo łatwy w obsłudze dzięki ulepszonemu interfejsowi z ekranem dotykowym. Nowy interfejs jest uporządkowany i zawiera intuicyjne menu, z którego mogą z łatwością korzystać nawet początkujący użytkownicy. Jest również wyposażony w wygodne wskazówki SOS w menu, które w razie potrzeby pozwalają na szybkie lokalizowanie pobliskich oddziałów służb ratowniczych, takich jak pomoc drogowa i szpitale. Ponadto Moov 200 wyświetla ikony punktów użyteczności publicznej bezpośrednio na mapie, co ułatwia znajdowanie pobliskich stacji benzynowych, restauracji, itd.

Stylowa, kompaktowa obudowa pozbawiona nieestetycznych przycisków i pokręteł sprawia, że nawigacja z Moov 200 wygląda elegancko. Dzięki ramce z czarnego aluminium i smukłej sylwetce Moov 200 wygląda doskonale na desce rozdzielczej każdego samochodu lub innego pojazdu. Urządzenie ma tylko 17 mm grubości i nadaje się nie tylko do nawigacji w samochodzie – łatwo mieści się w kieszeni lub torebce.

Aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze wrażenia podczas nawigacji, Moov 200 został również wyposażony w najnowszą technologię pozycjonowania – SiRFInstantFixII™. SiRFInstantFixII to autonomiczna wersja oryginalnej technologii SiRFInstantFix, która skraca czas rozruchu urządzeń GPS do zaledwie pięciu sekund i zapewnia lepszy odbiór sygnału GPS w miejskich „kanionach”. Technologia SiRFInstantFixII™ nie wymaga połączenia z zewnętrznym komputerem PC.

W skrócie:

 • Lokalne wyszukiwanie z wykorzystaniem oprogramowania komputerowego MioMore™
 • Nowe, łatwe w użyciu oprogramowanie
 • Pięciokrotnie krótszy czas namiaru GPS dzięki SiRFInstantFixII
 • Wstępnie załadowane dane o radarach drogowych — bezpłatna wersja próbna**
 • Licznik podróży
 • Najnowsze dane map
 • Moov 200 Region: zainstalowane mapy regionalne (13 krajów)
 • Moov 200 Europa Plus: zainstalowane mapy krajów europejskich (38 krajów)
 • Ekran dotykowy o przekątnej 3,5”
 • Cienka, lekka konstrukcja
 • Obsługa kart SDHC

*Wymagany jest telefon komórkowy zgodny z Bluetooth; opłaty za dostęp do sieci są zróżnicowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here