Nikon ogłosił wprowadzenie na rynek modelu Nikon D5300 – pierwszej lustrzanki cyfrowej formatu DX wyposażonej we wbudowany moduł WiFi oraz GPS.

Aparat wyróżnia się matrycą CMOS o rozdzielczości 24,2 mln pikseli zaprojektowaną bez optycznego filtra dolnoprzepustowego, nowym wysokowydajnym procesorem obrazu EXPEED 4 oraz ruchowym ekranem LCD o przekątnej 3,2 cala.

Model D5300 jest pierwszą lustrzanką cyfrową firmy Nikon wyposażoną w moduł Wi-Fi. Rozwiązanie to umożiwia przesyłanie zdjęć wysokiej jakości bezpośrednio z aparatu do dowolnego urządzenia inteligentnego z systemem operacyjnym iOS lub Android, a następnie do serwisów społecznościowych typu Facebook, Instagram czy Twitter.

Moduł WiFi przydaje się także przy fotografowaniu. Pozwala na zdalne sterowanie aparatem za pomocą podłączonego np. smartfona i podgląd sceny na jego ekranie. W połączeniu z ruchomym wyświetlaczem, funkcje te dają praktycznie nieograniczone możliwości wykonywania efektownych autoportretów oraz tworzenia kreatywnych ujęć rejestrowanych z nietypowej perspektywy.

Wbudowany moduł GPS

Wbudowany moduł GPS pozwala na łatwe dodawanie znaczników geograficznych bez korzystania z zewnętrznych adapterów. Dzięki temu w danych EFIX można zapisać dodatkowe informacje dotyczące lokalizacji, takie jak długość i szerokość geograficzna oraz wysokość nad poziomem morza. Ponadto, moduł GPS pozwala na śledzenie tras wypraw, działając również wtedy, gdy aparat jest wyłączony. Oprogramowanie ViewNX 2 firmy Nikon pozwala na tworzenie efektownych map podróży i prezentowanie ich w NIKON IMAGE SPACE lub w innym serwisie udostępniania zdjęć oraz w serwisie społecznościowym z obsługą danych GPS, takim jak Flickr.

Niespotykana jakość zdjęć

Wysoka czułość ISO (do 12800, z możliwością zwiększenia do odpowiednika 25600) w połączeniu z nowym, wysokowydajnym procesorem przetwarzania obrazu EXPEED 4, zapewnia doskonałą jakość zdjęć wykonanych nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Niezwykle precyzyjny, 2016-pikselowy czujnik pomiaru ekspozycji RGB przekazuje dane od systemu rozpoznawania scenerii, który optymalizuje automatyczne ustawienia ekspozycji, autofokusa i balansu, gwarantując najwyższą jakość obrazu. Z kolei ulotne, dynamiczne zdjęcia można z łatwością uchwycić dzięki funkcji zdjęć seryjnych z prędkością do 5 klatek na sekundę oraz inteligentnemu 39-polowemu systemowi autofokusa z dziewięcioma polami krzyżowymi w centrum kadru.

Aparat oferuje również szybki dostęp do szeregu kreatywnych funkcji. Optymalne wyniki w warunkach dużego kontrastu zapewnia tryb HDR, a 16 programów tematycznych umożliwia błyskawiczne wykonanie idealnego zdjęcia w różnych sytuacjach. Szeroki wachlarz efektów specjalnych do zdjęć i filmów pozwala w pełni uwolnić twórczą ekspresję: wywołać specyficzny nastrój przez wyodrębnienie określonych kolorów lub stworzyć zdjęcie w stylu retro za pomocą opcji Efekt aparatu zabawkowego.

Aparat dostępny będzie w kolorach czarnym, czerwonym lub szarym. Data wprowadzenia modelu oraz cena nie zostały jeszcze ustalone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here