Dzięki Google łatwiej zlokalizować miejsca, które zwykle są niedostępne dla przeciętnego śmiertelnika. Oto jedno z nich: niezwykła stacja do komunikacji z siłami marynarki wojennej Australii i USA.

Czy obiekt widoczny na zdjęciu Google nie przypomina trochę dzieł znanych z pustynnych obszarów Ameryki Południowej? W przypadku stacji morskiej na północno zachodnim wybrzeżu Australii, zwolennicy teorii von Danikena nie będą mieli jednak pola do popisu. To co macie okazję obejrzeć, to wojskowa instalacja stacji komunikacyjnej wybudowanej przez Amerykanów w latach 60.

Stacja to gigantyczna antena do komunikacji na bardzo niskich częstotliwościach (VLF), które umożliwiają łączność międzykontynentalną. W przypadku zastosowań militarnych oznacza to komunikację z okrętami podwodnymi. I to z okrętami w bezpiecznym zanurzeniu, co oznacza zejście na większą głębokość niż w przypadku łączności na falach UKF.

Zdjęcia stacji jak i jej lokalizację można podziwiać na mapach Google pod adresem: www.google.com/maps/@-21.817551,114.1662974,4101m/data=!3m1!1e3.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here