Urządzenie olsztyńskiej firmy Zortrax – model M200 – zostało najwyżej ocenione przez największą na świecie społeczność skupioną wokół druku 3D. Polski produkt wygrał z 399 konkurentami z całego świata.

Najnowszy raport na temat trendów w druku 3D z kwietnia 2015 r. powstał na bazie danych gromadzonych przez społeczność 3D Hubs. Oznacza to, że przy jego tworzeniu pod uwagę wzięto dane dotyczące 13 500 urządzeń do druku 3D z ponad 150 krajów zarejestrowanych w serwisie oraz tysiące zamawianych wydruków.

Zestawienie uwzględnia nie tylko najlepsze urządzenia w kategoriach maszyn desktopowych oraz przemysłowych, ale również tak interesujące dane, jak najczęściej używane oprogramowanie przy tworzeniu trójwymiarowych modeli do wydruków, najbardziej aktywne miasta na mapie światowego druku 3D czy nawet geograficzny podział miejsc, w których wydruki 3D są zamawiane najczęściej. 3D Hubs, to serwis internetowy, w którym właściciele drukarek trójwymiarowych mogą otrzymywać zlecenia na produkcję od osób, które nie dysponują takim sprzętem, a jednocześnie największa na świecie społeczność skupiona wokół druku 3D.

Drukarkę Zortrax M200 uznano za najlepsze urządzenie desktopowe pod względem jakości wydruku spośród 400 uwzględnionych w kwietniowym rankingu drukarek 3D tego rodzaju. Trafiają do niego wyłącznie maszyny, które zgromadziły na koncie ponad 25 recenzji. Polski produkt uzyskał 4,81 punktu na 5 możliwych na podstawie 243 recenzji.

„WYRÓŻNIENIA OTRZYMYWANE OD SPOŁECZNOŚCI SKUPIONEJ WOKÓŁ DRUKU 3D CIESZĄ NAS PODWÓJNIE, POKAZUJĄ BOWIEM, ŻE STWORZYLIŚMY PRODUKT, KTÓRY ODPOWIADA NA REALNE POTRZEBY UŻYTKOWNIKÓW” – MÓWI RAFAŁ TOMASIAK, CEO ZORTRAX. „TO ZRESZTĄ JUŻ DRUGI RAZ, GDY SPOŁECZNOŚĆ 3D HUBS DOCENIŁA NASZE ROZWIĄZANIE – W UBIEGŁYM ROKU NASZA DRUKARKA ZOSTAŁA UZNANA ZA NAJLEPSZE URZĄDZENIE TYPU PLUG&PLAY”.

Drukarka Zortrax M200 charakteryzuje się wysoką jakością wydruku przy niewielkim koszcie zakupu (sugerowana cena detaliczna to 6900 zł netto). Urządzenie kierowane jest do profesjonalistów z branż, w których potrzebne jest szybkie prototypowanie, m.in. projektantów, architektów, inżynierów i wielu innych. Drukarka Zortrax M200 sprzedawana jest obecnie w 49 krajach świata w tym w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Niemczech oraz oczywiście w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here