Jeśli używacie urządzenia z Androidem i za jego pomocą dokonujecie zakupów online, to nie mamy dla Was dobrych informacji.

Reklama

Badania przeprowadzone przez ekspertów G DATA wykazały, że w pierwszym kwartale 2015 r. pojawiło się 440 267 nowych ataków malware na systemy Android. Liczba nowego złośliwego oprogramowania wzrosła o 6,4 proc. w porównaniu do ostatnich miesięcy roku 2014 (413 871) i 21 proc. w porównaniu do pierwszego kwartału minionego (363 153). Oznacza to, że co 18 sekund następuje nowy malware na urządzenia pracujące pod kontrolą systemu spod znaku zielonego ludzika. A większość dotyczy transakcji finansowych.

„Zastosowanie smartfonów i tabletów dla bankowości online szybko rośnie. Dzięki dominującej pozycji na rynku system operacyjny Android zainteresował cyberprzestępców. Dlatego hakerzy rozwijają i rozpowszechniają złośliwe oprogramowania związane z bankowością internetową, takie jak trojany bankowe szczególnie dla tej platformy” – mówi Christian Geschkat, G DATA Mobile Solutions Product Manager. „Spodziewamy się również znaczącego wzrostu ataków malware dla systemów Android w tym roku.”

Eksperci G DATA przewidują dalszy szybki wzrost liczby nowych szkodliwych programów na Android w 2015 r. Z powodu stałego wzrostu dystrybucji systemu operacyjnego, cyberprzestępcy są zdeterminowani, aby wprowadzić malware do obiegu. I tym samym infekować coraz większą grupę urządzeń. Co więcej, inteligentne urządzenia stają się coraz podatniejsze na atak. Niezależnie od tego, czy są to samochody connected, sprzęt grzewczy czy routery, badacze wykrywają luki w systemach bezpieczeństwa. W wielu przypadkach, smartfony i tablety są wykorzystywane do sterowania inteligentnymi urządzeniami. Analitycy G DATA spodziewają się, że urządzenia mobilne staną się jednym z głównych celów ataków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here