Problem z aktualizacją SmartGPS? Jest rozwiązanie

0

Niełatwo zaktualizować przenośne nawigacje SmartGPS SG720 po podłączeniu do komputerów z Windows. Bez dodatkowych sterowników ani rusz.

Reklama

Radość z zakupu niedrogiej nawigacji zwykle kończy się wówczas, gdy zaczynają się pierwsze problemy. Poważne problemy. I na szczęście zwykle nie są to już kłopoty związane z poprawnym działaniem przenośnych nawigacji. Ich jakość na tyle się poprawiła w ciągu ostatnich lat, że ryzyko kłopotów technicznych ze sprzętem wyraźnie zmalało. Wciąż jednak można spodziewać się przykrych niespodzianek podczas próby aktualizacji urządzenia oraz zainstalowanego w nim oprogramowania nawigacyjnego. A ze wspomnianym problemem borykają się użytkownicy niedrogiej nawigacji samochodowej SmartGPS SG720.

Po podłączeniu nawigacji do komputera z Windows (XP, 7 oraz 8) nie ma żadnej reakcji. Windows nie rozpoznaje podłączonego sprzętu, co uniemożliwia przeprowadzenie aktualizacji udostępnionych map. Nie pomaga nawet (w przypadku wersji XP) zainstalowanie aplikacji ActiveSync. Komputer nie rozpoznaje nawigacji. Na szczęście Imagis w końcu znalazł rozwiązanie: udostępnił odpowiednie sterowniki do pobrania z firmowej strony z zakładki pomoc techniczna.

Pobierając sterowniki warto zwrócić uwagę jakiej wersji dotyczą. SmartGPS SG720 występuje bowiem w dwóch odmianach różniących się procesorem. Modele których numer seryjny zaczyna się od cyfr 720SG13 wyposażone są w słabszy procesor 500 MHz. Wersje z numerem seryjnym zaczynającym się od oznaczenia 720SG14 zawierają mocniejszy procesor 800 MHz. Dla obu przygotowano inną paczkę sterowników: warto zatem sprawdzić, które pasują do nawigacji.

Pobranie i zainstalowanie właściwych sterowników powinno rozwiązać problem. Można w końcu zaktualizować nawigację i zainstalować najświeższą dostępną paczkę map.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here