Informacje o pytonie tygrysim, który porusza się w okolicach podwarszawskiego Konstancina, elektryzują już nie tylko całą Polskę, ale obiegły również świat.

Reklama

Najnowsze doniesienie mówią o tym, że w poszukiwania węża włączył się najbardziej popularny detektyw w Polsce – Krzysztof Rutkowski. Sam poinformował o tym fakcie na swoim koncie na Instagramie.

Węża szuka policja oraz Animal Rescue Polska od soboty. W związku z brakiem postępów, zespół zarządzania kryzysowego postanowił włączyć do poszukiwań drony. Jak mówi Agnieszka Pindelska-Litkie, kierownik Biura Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych w Starostwie Powiatowym w Piasecznie:

Zapadła decyzja, by tę okolicę monitorować za pomocą drona. Teraz musimy pozyskać do współpracy osobę, która posiada taki sprzęt i go obsługuje.

Dziwić może fakt, że dobie wszechogarniających technologii, zespoły odpowiadające za Zarządzanie Kryzysowe nie dysponują dronami oraz uprawnieniami, by nimi sterować. Na szczęście są firmy, które mogą taką usługę zaoferować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here