Rewolucyjne oprogramowanie Spirit w nowych Mio Moov S555 i S505

0

Na początku czerwca Mio zorganizowało konferencję prasową, na której zaprezentowało najnowsze rozwiązania firmy. Miejscem konferencji była jedna z warszawskich restauracji. Wybrałem się do niej znając jedynie nazwę i orientując się w jakim regionie się ona znajduje. Będąc już blisko celu wybrałem w moim iPhonie aplikację Google Maps – wpisałem nazwę restauracji (bez podawania adresu), a następnie wytyczyłem trasę. Prosto i bezproblemowo dotarłem na miejsce. Pomyślałem, że idealnie byłoby mieć podobną funkcjonalność w nawigacjach samochodowych….

Jakże wielkie było później moje zdziwienie, gdy dokładnie tą funkcjonalność przedstawił Mariusz Manowski z Mio. Ale po kolei.

Na konferencji Mio ogłosiło swoją nową strategię produktową i technologiczną. Zaprezentowano nowe dwa nowe modele Mio Moov S555 i Mio Moov S505. Oba urządzenia wyposażone są w panoramiczny ekran o przekątnej 4,7 cala oraz w obudowę typu slim o 13,9 mm grubości. Dla porównania TomTom Go 920 ma 24 mm grubości, a Garmin Nuv770 – 20mm.

Ale nowe Mio, to nie tylko nowoczesny wygląd, lecz przede wszystkim rewolucyjne oprogramowanie Mio, które wreszcie pomaga, a nie przeszkadza w podróży. Mio nad nową aplikacją Spirit pracowało dwa lata, przeprowadzając w międzyczasie międzynarodowe badania, pozwalające poznać opinie klientów w różych grupach wiekowych.

Jak mówi Samuel Wang, prezes Mio Technology – Mio Spirit to prawdziwy przełom wśród istniejących aplikacji nawigacyjnych. Intuicyjny i łatwy w obsłudze interfejs sprawia, że użytkownicy mogą w pełni cieszyć się w podróży wygodą, jaką daje korzystanie z nawigacji.

Nowy software to przede wszystkim nowy 4,7 calowy ekran dotykowy typu „flat panel”.

Kolejna nowość to bardzo wyraźna i czytelna grafika, przypominająca tradycyjną, papierową mapę

Dodano także funkcję zapisu trasy, która zawierać może wiele istotnych szczegółów:

Zupełną nowością jest niezwykle przydatna funkcja zapisu dźwięku. Dzięki niej możemy zwiedzając jakieś miejsca nagrać otaczające nas dźwięki, ale także zapisać notatkę głosową dotyczącą danego położenia.

Nowe oprogramowanie Mio Spirit wspiera turystykę. Poza standardowymi punktami POI, znajdującymi się niemal we wszystkich urządzeniach nawigacyjnych, tutaj mamy do czynienia z prawdziwym przewodnikiem turystycznym. W obecnej wersji znajduje się w nim opis atrakcji turystycznych i zabytków wraz ze zdjęciem. Niestety obecnie tylko największe miasta.

Kolejną atrakcją dla użytkownika jest bardzo szybkie wyszukiwanie. Dla porównania, by znaleźć jakieś miejsce w nowym Mio wystarczą jedynie 4 kroki, podczas gdy w urządzeniach TomTom wymagane jest 6, a w Garminie 7.

Oczywiście nie może być mowy o nawigacji służącej do podróży bez trybu nawigacji pieszej. Mio i o to zadbało. Dokładne plany miast, włącznie z uwzględnieniem ulic jednokierunkowych nie pozwolą nam się zgubić.

W przypadku planowania i wyboru trasy, dostępnych jest kilka możliwości: trasa najszybsza, najkrótsza, optymalna i ekonomiczna.

Jak przystało na niezbędnik podróżnika, nowe Mio oferują także funkcję sprawdzania pogody. W urządzeniach wyposażonych w Bluetooth można zobaczyć jaka jest prognoza pogody za pośrednictwem serwisu AccuWeather.com. Jak powiedział Jarosław Kret, podczas prezentacji Mio – AccuWeather.com to godne zaufania źródło wiadomości o pogodzie.

And last but not least is Local Search. Mio uruchomiło wreszcie usługę typu Yellow Pages. Dzięki temu możemy zrobić, to co ja zrobiłem jadąc na konferencję – możemy wyszukać po nazwie czy kategorii (np. fryzjer, restauracja) interesujący nas obiekt, wytyczyć do niego drogę, znaleźć pełne dane teleadresowe i wreszcie dzięki technologii Bluetooth – zadzwonić. W tym wypadku należy posłużyć się własnym telefonem komórkowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here