Już za niespełna dwa dni kolejna edycja jedynego tego rodzaju wydarzenia na polskim rynku telematycznym. Mowa o corocznej konferencji Telematics Forum. W tym roku zwieńczonej również wieczornym Telematics After Party.

Reklama

Mimo, że rynek telematyczny bardzo dynamicznie rośnie, a w Polsce działa już kilkaset firm w tym obszarze, brakowało na nim dotąd podmiotu, który konsolidowałby podmioty z branży. Nie tylko te dostarczające same systemy monitoringu gps, ale wszystkie, które w tym procesie biorą udział: począwszy od dostawców hardware`u, poprzez dostawców map, aż na producentach samochodów, telekomach czy towarzystwach ubezpieczeniowych kończąc. Dlatego wraz z początkiem 2018 roku swoją działalność rozpoczął Telematics Club, będący jednym z wielu klubów (Connected Health, Connected Retail itd.) prosperujących w ramach hubu Internet of Things – Connected Life Poland.

Oficjalna inauguracja Telematics Club w Polsce oraz jego plany i najbliższe działania zostaną zaprezentowane już 20 lutego, podczas kolejnej edycji Telematics Forum. Wydarzenia, które śmiało można powiedzieć, jest świętem branży telematycznej w Polsce. Podczas tegorocznej edycji, organizatorzy zadbali o to, by nikt się nie nudził. Tak ciekawego programu dla wszystkich zainteresowanych technologiami w motoryzacji, a w dodatku w ujęciu flotowym – jeszcze w Polsce nie było. Wystarczy przytoczyć kilka planowanych prelekcji:

Vans goes global – rozwiązania connectivity w ofercie Mercedes-Benz Vans – Emilia Buczek, Mercedes-Benz Polska

BMW CarData – Michał Zarychta, BMW

Panel dyskusyjny: Czy producenci samochodów zajmą miejsce firm oferujących monitoring GPS? – Paweł Kacperek – Telematics Club, Michał Zarychta – BMW, Kamil Jakacki – Cartrack, Emilia Buczek – Mercedes-Benz

Usage-Based Insurance po polsku, Cezary Świersz – Bacca

UBI dla flot – Piotr Nawrocki, iTuran Europe

Przypadki użycia z platformą HERE w tle – Jarosław Giero – Placematic

RODO a telematyka – Tomasz Dobkowski, Audytel

Rola telematyki w carsharingu i fleetsharingu na przykładzie usługi Traficar – Konrad Karpiński, Traficar

Jak widać, program jest niezwykle atrakcyjny i przybliżający wiele trendów w obszarze telematyki w motoryzacji. Jednak to nie wszystko. Organizatorzy po raz pierwszy zapraszają na wieczorne Telematics After Party, gdzie w nieformalnej atmosferze będzie można porozmawiać na codzienne, nurtujące problemy dotykające branżę: konkurencja, spadające ceny, disrupting, trudności we współpracy z operatorami telekomunikacyjnymi i innymi dostawcami, perspektywy rynku i biznesu, ekspansja poza Polskę.

Zostały ostatnie wolne miejsca. Rejestracja zostanie zamknięta jutro, tj. w poniedziałek 19.02.2018 roku o godzinie 12:00. Zachęcamy do rejestracji last minute.

Rejestracja Telematics Forum 2018

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here