telewizory tanio

Telewizory, Ethernet i WiFi – co warto wiedzieć?

Wprowadzenie standardu WiFi do telewizora staje się faktem. Funkcję tą posiadają nie tylko profesjonalne, najlepsze telewizory, ale – coraz częściej – również i ich tańsze odpowiedniki. Co zatem warto wiedzieć na temat tej funkcji, zanim klient zdecyduje się na zakup konkretnego modelu?

WiFi to nie wszystko!

Owszem, dostęp do bezprzewodowego Internetu jest jak najbardziej potrzebny i wskazany, niemniej nie zawsze praktyczny. O wiele lepszym rozwiązaniem jest podłączenie przez kabel Ethernet. Fizyczne złącze charakteryzuje się bowiem znacznie stabilniejszą pracą i brakiem denerwujących przerw w dostępie do sygnału. Co ciekawe, na bolączkę tę cierpią zarówno tanie telewizory, jak i ich droższe odpowiedniki.

telewizory tanio

Internet limitowany?

Z reguły telewizory obsługujące WiFi są wyposażone w dobrze wszystkim znaną funkcję Smart TV. Jest ona oczywiście poważnym atutem danego sprzętu, ale – przy limitowanym Internecie – może zepsuć użytkownikowi sporo nerwów. Zwłaszcza, jeśli w telewizorze nie ustawi się maksymalnej rozdzielczości obrazu w wybranych aplikacjach. Przykładowo oglądając materiał multimedialny, większość użytkowników tańszych telewizorów nie zauważa zbytniej różnicy między 720 a 1080 liniami poziomymi. Tymczasem z punktu widzenia zużytego transferu jest to spora różnica. Kliknij teraz!

Podsumowanie

Zarówno tańsze telewizory jak i ich droższe odpowiedniki oferujące obsługę zasobów internetowych, nie zawsze gwarantują bezproblemowy dostęp do Sieci. Warto o tym pamiętać zarówno przy zakupie, jak i w trakcie konfiguracji.