TomTom WORK – system połączonej nawigacji i monitoringu GPS usprawnia transport artystów i gości VIP podczas Sopot TOPtrendy Festiwal 2008

0

Festiwal organizowany od 2003 przez telewizję Polsat w Operze Leśnej w Sopocie to jedna z najważniejszych imprez muzycznych w Polsce. Festiwal ten, to nie tylko wielkie wydarzenie artystyczne, ale także wielkie przedsięwzięcie organizacyjne i logistyczne.

Reklama

Jednym z istotnych wyzwań z jakimi musieli się zmierzyć organizatorzy Sopot TOPtrendy Festiwal 2008, było zadbanie o sprawny, szybki i punktualny transport artystów i gości VIP w czasie trwania kilku dniowego festiwalu. Aby skutecznie sprostać temu zadaniu, samochody SEAT (mecenas Sopot TOPtrendy Festiwal 2008) przeznaczone do przewozu artystów i gości VIP zostały wyposażone w urządzenia do połączonej nawigacji, komunikacji i monitoringu GPS – system TomTom WORK. W pojazdach zostały zamontowane zestawy TomTom Go 715 – przenośne, kompaktowe urządzenia z wbudowaną kartą SIM oraz modemem GPRS służące do nawigacji GPS i monitoringu GPS online.

TomTom WORK Compact i Active, to system służący do nadzorowania i koordynacji floty oraz pracowników w terenie – będący kombinacją nawigacji GPS i monitoringu GPS oraz komunikacji i zarządzania zleceniami w czasie rzeczywistym. Technologia plug&play, niewymagająca żadnego specjalistycznego oprogramowania i obsługi przez wykwalifikowanych pracowników IT pozwoliła na szybki montaż (bez konieczności instalacji) w samochodach, a prosta i intuicyjna obsługa umożliwiła natychmiastowe korzystanie ze wszystkich funkcji systemu.

Dzięki rozwiązaniu TomTom WORK, organizatorzy Sopot TOPtrendy Festiwal 2008 nie tylko dokładnie wiedzieli gdzie w danej chwili są ich pojazdy (lokalizacja na mapie online), ale posiadali także pełną informację zwrotną, czy dany samochód w danym momencie wiezie pasażerów, czeka na zlecenie, dojeżdża do celu, czy też wykonuje jakiekolwiek inne zadanie. Ta informacja pozwoliła błyskawicznie kierować konkretne pojazdy które były wolne i najbliżej celu do kolejnych zleceń; kierowcy zaś, posiadając dokładną nawigację GPS bez trudu mogli odnaleźć najszybszą i najkrótszą drogę nie tracąc cennego czasu na błądzenie po mieście.

System TomTom WORK, umożliwiał także dyspozytorowi wysyłanie z dowolnego komputera informacji tekstowych (np. odebrać panią X z hotelu Y) bezpośrednio do kierowcy.  Informacja ta pojawiała się automatycznie na ekranie nawigacji TomTom i jednym kliknięciem kierowca przesyłał komunikat zwrotny o swoim statusie (np. potwierdzam, odebrałem, korek- spóźnię się 7 min. itp.). Dodatkowo, dyspozytor mógł „wskazać” dokładne miejsce, gdzie ma się udać kierowca – dane były wysyłane bezpośrednio na nawigację TomTom kierowcy, która automatycznie wyznaczała optymalną trasę dojazdu. To unikatowe rozwiązanie pozwoliło na wyjątkową oszczędność czasu, eliminując konieczność ręcznego wpisywania poszukiwanego adresu przez kierowcę, minimalizując tym samym czas oczekiwania gości na transport (bez systemu TomTom WORK kierowca byłby zmuszony zatrzymać się, zapisać gdzieś adres dyktowany przez telefon, a następnie odszukać miejsca na mapie lub ewentualnie wpisać ręcznie do nawigacji, – co niewątpliwie kosztowało sporo cennego czasu). W czasie trwania festiwalu zdarzało się wielokrotnie, że jakaś część miasta była całkowicie zakorkowana – dyspozytor na bieżąco otrzymywał taką informację od kierowców i automatycznie rozsyłał do pozostałych pojazdów. Dzięki tym komunikatom kierowcy korzystając z nawigacji TomTom WORK mogli szybko zareagować obierając alternatywną drogę wyznaczoną przez nawigację.

Zastosowanie systemu TomTom WORK, który gwarantował bieżącą informację o statusie realizacji przydzielonych kierowcom zadań i możliwość śledzenia każdego pojazdu pozwoliło organizatorom zaoszczędzić czas, który wcześniej był marnowany na „poszukiwanie” wolnego pojazdu i nieustanne sprawdzanie (przez tel. kom.) jego „statusu”. Dodatkowo, dyspozytor mógł zaplanować grafik dla każdego kierowcy przesyłając mu na urządzenie listę zleceń do wykonania w ciągu dnia i otrzymywał na bieżąco informację zwrotną o statusie wykonania zadania.

Dzięki połączonej nawigacji TomTom WORK organizatorzy Sopot TOPtrendy Festiwal 2008 byli w stanie zapewnić szybki i komfortowy transport gości VIP. System radykalnie ułatwił i usprawnił cały proces logistycznego planowania i monitorowania.  Z jednej strony wiadomo było gdzie są pojazdy i zapewniona była komunikacja z kierowcą, a z drugiej strony, kierowcy posiadając zintegrowaną nawigację, mogli szybko dotrzeć do celu. Zastosowanie TomTom WORK dało także zdecydowanie efektywniejsze wykorzystanie pojazdów, co przełożyło się na fakt iż mniej samochodów było potrzebnych do transportu większej liczby pasażerów! Dodatkowo, dzięki temu, że urządzenia TomTom Go 715 to kompaktowe rozwiązanie, awaria któregoś z samochodów nie była problemem, bo wystarczyło przenosić je do pojazdu zastępczego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here