Można już składać wnioski o korzystanie z ASG-EUPOS na nowych zasadach, wprowadzonych nowelizacją ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne oraz ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

Przypominamy, że w związku ze zmianą prawa, od 12 lipca 2014 r. (data wejścia w życie znowelizowanych przepisów) będą pobierane opłaty za usługi oraz dane systemu wspomagania pomiarów satelitarnych i nawigacji ASG-EUPOS. Od 7 do 14 lipca, na zasadzie dobrowolności, można w Centralnym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej (CODGiK) złożyć wniosek o udostępnienie danych i udzielenie licencji na usługi systemu ASG-EUPOS.

Istnieje także możliwość samodzielnego obliczenia opłaty z tytułu okresowego korzystania z usług systemu ASG-EUPOS i uiszczenie jej na wskazany rachunek bankowy.

„Zasada dobrowolności” związana jest z tym, że rozporządzenie określające wzór stosownego formularza ani nie weszło jeszcze w życie, ani nie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw.

Poprzedni artykułYelp z filmami
Następny artykułModernizacja ASG-EUPOS
Niezależny ekspert w branży Internet of Things z kilkunastoletnim doświadczeniem. Posiada bogatą wiedzę oraz doskonałą znajomość krajowego i światowego rynku związanego z usługami „connected”, w tym M2M i IoT. Jest pomysłodawcą oraz założycielem portalu lokalizacja.info, magazynu Connected Life, organizatorem cyklu wydarzeń z serii Connected Life Business Events: Navigation Trends, Geomarketing Forum, Telematics Forum, Connected Health czy Connected Insurance. Organizator pierwszych w Polsce targów Internet of Things - IoT Poland Show. Prowadzi także działalność doradczą dla firm z sektora M2M/IoT. Prelegent. Mentor. IoT Evangelist.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here