jaka drukarka lepsza atramentowa czy laserowa

Drukarka atramentowa czy laserowa – która lepsza do domu?

Podczas wybierania drukarki do domu skupiać się trzeba na wielu jej parametrach – marce, wydajności, czy też szybkości działania. Zdecydowanie najważniejszą jednak sprawą jest to, czy będzie to drukarka atramentowa czy laserowa. Którą z nich wybrać i czym się one charakteryzują? Jaka drukarka lepsza atramentowa czy laserowa?

Czym się różni drukarka laserowa od atramentowej?

Żeby móc zrozumieć to, który model będzie lepszy, najpierw trzeba dowiedzieć się, czym się różni drukarka laserowa od atramentowej. Oczywiście najważniejszą sprawą jest to, że model atramentowy wykorzystuje do drukowania atrament, a model laserowy toner. Wynikają z tego kolejne różnice, takie jak szybkość działania, czy też cicha praca, co jest oczywiście na korzyść modelu laserowego. Z drugiej jednak strony drukarka atramentowa cechuje się zdecydowanie lepszą ceną, a także wyraźnie lepszą jakością druku. Co więcej, jest ona w stanie niskim kosztem generować kolorowe wydruki.

jaka drukarka lepsza atramentowa czy laserowa

Jaka drukarka jest lepsza – atramentowa czy laserowa?

Jak zatem widać, różnica pomiędzy oboma modelami jest ogromna. Którą jednak z nich lepiej wybrać? Która sprawdzi się w domu zdecydowanie lepiej?
Jak się okazuje, jeśli ktoś zastanawia się nad tym, czy lepsza będzie drukarka atramentowa czy laserowa do domu, to odpowiedź jest bardzo prosta – lepsza będzie wersja atramentowa (eivrj szczegołów można znaleźć na tej stronie). Przede wszystkim jest tańsza w zakupie, a także eksploatacji, a co więcej, w domu nie wykorzystuje się najważniejszej zalety modelu laserowego, czyli szybkości działania. Model laserowy, powinien być stosowany w biurze, a nie w domu.