Gdzie można nosić kamerę sportową?

Kamera sportowa to niewielkie urządzenie, które jest przystosowane do ruchu. Obraz jest stabilizowany tak, by podskoki i gwałtowne zmiany pozycji nie wpływały znacząco na jego czytelność i łatwość odbioru. Ważne jest jednak to, że taką kamerę można nosić na wiele sposobów, by wykonywać nagrania z różnych perspektyw. Gdzie najczęściej nosi się te urządzenia?

Na kasku

Wymarzonym miejscem na kamerę sportową jest kask. Pozwala on na nagrywanie obrazu z takiej perspektywy, z jakiej widzi go sam sportowiec. To bardzo naturalne nagrania, które jednak nie oddają pełnej perspektywy, a jedynie jej ograniczony wysiłek. Na takim nagraniu nie zobaczymy, co dzieje są za sportowcem lub z jego boku, a jedynie to, co jest przed nim. Warto też zaznaczyć, że są dwa sposoby montażu – obiektywem w kierunku ruchu lub obiektywem w kierunku sportowca. W drugim przypadku na kasku montuje się specjalny wysięgnik, który umożliwia zamocowanie kamery sportowej w odległości kilkunastu centymetrów od twarzy użytkownika. Dzięki temu jest ona dobrze widoczna. W ten sposób można nagrywać różne filmy, w których ważny jest komentarz sportowca.

Na ubraniu

Drugim popularnym miejscem do przymocowania kamery jest ubranie. Najczęściej montuje się ją w okolicach kołnierzyka i szyi. To rozwiązanie sprawdza się, gdy sportowiec nie potrzebuje kasku np. w czasie biegania. W ten sposób uzyskuje się obraz, który pokazuje przestrzeń przed sportowcem. Równocześnie jest on na wysokości zbliżonej do wysokości głowy, więc jest on dość naturalny.