iphone 14

iPhone 14 – czy warto wybrać nowego flagowca?

Gdy tylko pojawia się nowy iPhone, wówczas większość posiadaczy poprzednich modeli telefonu firmy Apple zastanawia się, czy warto zaopatrzyć się w nowego smartfona. Każdy poszukuje plusów i minusów nowego modelu oraz porównuje go z poprzednikami. Czy warto zatem zamienić stary model iPhone na nowego iPhone 14?

iPhone 14 – estetyka

Po premierze nowego iPhone 14 wszyscy się przekonali, że wygląd zewnętrzny telefonu znacząco nie odbiega od swojego poprzednika. Pojawiła się jednak nową gamą kolorystyczna smartfonów, która z pewnością przypadnie do gustu wielu użytkownikom. Co ciekawe, iPhone 14 ma inne odcienie niż iPhone 14 Pro, więc łatwo rozróżnić poszczególne wersje nowego flagowca.

Warto wspomnieć, że iPhone 14 jest nieznacznie grubszy od swojego poprzednika, co jednak nie przekłada się na jego wagę. Nowy smartfon firmy Apple jest lżejszy od iPhone 13, co może pozytywnie wpływać na komfort użytkowania.

iPhone 14 – czy jest lepszy od iPhone 13?

Wiele osób zawiodło się faktem, że iPhone 14 nie został znacząco ulepszony w porównaniu do starszego modelu telefonu marki Apple. Ekran iPhone 14 jest dokładnie taki sam jak wyświetlacz poprzednika, podobna sytuacja kształtuje się w kontekście aparatów telefonu. Aparaty, w które wyposażony jest iPhone 14, są nieznacznie lepsze od iPhone 13. Bateria nowego flagowca również wytrzyma tylko godzinę dłużej niż ta, którą wbudowano do iPhone 13. Funkcje nowego flagowca także nie są przesadnie innowacyjne, choć pojawiło się coś, co z pewnością spodoba się kierowcom, a mianowicie moduł wykrywania wypadków samochodowych.

Warto jednak podkreślić, że wraz z pojawieniem się na rynku iPhone 14, firma Apple umożliwiła użytkownikom ich telefonów na zmianę systemu operacyjnego na iOS16. Nowy system daje wiele ciekawych możliwości, a także znacząco zmienia wygląd ekranu głównego oraz poszczególnych aplikacji. Wiele osób wskazuje jednak, że iOS 16 nadmiernie przypomina nowe wersje systemu Android, co nie jest dla wszystkich zadowalające.

Czy warto kupić iPhone 14?

Cena nowego flagowca różni się od swojego poprzednika o tysiąc złotych. Oznacza to, że cena iPhone 14 w wersji podstawowej przekroczyła pięć tysięcy złotych, co stanowi niemałą kwotę. Porównując nowości, które pojawiły się w iPhone 14 z tym, co firma Apple zaoferowała nam w iPhone 13, nie wydaje się, aby zakup nowego flagowca był właściwy dla posiadacza iPhone 13. Poprzednik w bardzo małym stopniu odbiega od iPhone 14.

Warto zaznaczyć, że iPhone 14 może nie będzie odpowiedni dla posiadacza iPhone 13, jednak na pewno przypadnie do gustu właścicielom starszych modeli. Dodatkowo między iPhone 14 a wersją Pro tego telefonu pojawiają się dość spore różnice, które mają wpływ na użytkowanie smartfona, więc może warto zastanowić się właśnie nad zakupem ulepszonego modelu nowego flagowca.

Podsumowując, można stwierdzić, że Apple w ostatnim czasie stawia na bardziej kosmetyczne zmiany, zatem między kolejnymi modelami iPhone nie ma ogromnej „przepaści”. Czy jest to dobra strategia? Oceńcie sami!