iphone 14 pro max czy pro – który model wybrać?

Zastanawiając się nad zakupem nowego modelu smartfonu, zdecydowanie warto zastanowić się nad produktami marki Apple. Dzięki zastosowanym technologiom i systemowi, telefony Apple są niezawodne i szeroko polecane przez użytkowników. Trudną decyzją jest jednak zdecydowanie się na konkretny model. Każdy zwraca jednak uwagę na inne parametry. Mówiąc o najnowszych modelach marki Apple, warto się zdecydować czy wybrać iphone 14 pro max czy iphone 14 pro.

iphone 14 – czym się wyróżniają?

Interesując się modelami, takimi jak iphone 14 pro max czy iphone 14 pro warto zwrócić uwagę na to czym się wyróżniają, czyli na ich parametry. Oba telefony wyposażone są przede wszystkim w niezawodnym system operacyjny iOS. Jest to system szeroko szanowany przez użytkowników, nie tylko ze względu na jego funkcje, ale też przejrzystość systemu, niezawodność ale też ten sam, szybki sposób działania po długim czasie użytkowania. Telefony iphone są też świetne pod względem przystępności dla nowych użytkowników. System jest bardzo wygodny i można się do niego niezmiernie łatwo przyzwyczaić po zmianie smartfonu.

iPhone

iphone 14 pro max i iphone 14 pro – czym się różnia?

Porównując oba modele telefonów, warto przytoczyć ich podstawową specyfikację. Oba modele telefonów posiadają system operacyjny iOS w wersji 16. System jest systematycznie aktualizowany i posiada wiele przydatnych funkcji. Oba modele są też wyposażone w ten sam procesor, czyli Apple A16 Bionic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w robieniu procesorów, firma Apple tworzy coraz lepsze, bardziej wydajne procesory w które wyposażane są najnowsze modele iphone. Kolejną kwestią jest matryca aparatu zastosowanego w obu smartfonach – jest to matryca o specyfikacji 48 mega pikseli. Dzięki temu aparatowi, każde zdjęcie wykonane telefonem będzie niesamowitej jakości i będzie porównywalne nawet do zdjęć wykonanych profesjonalnymi aparatami. Warto też wspomnieć o ciekawych funkcjach fotograficznych w iphone 14 pro max i iphone 14 pro. Należą do nich funkcje, takie jak wybór trzech perspektyw robienia zdjęć, czyli zwykła, szerokokątna czy perspektywa do zdjęć makro. W telefonach marki Apple można też skonfigurować style fotograficzne, można zarejestrować zbliżenia na zdjęciach i filmach makro, użyć funkcji QuickTake czy dowolnie dostosować ostrość i ekspozycję. Przechodząc do różnic pomiędzy modelami iphone 14 pro max i iphone 14 pro, można tutaj wymienić tak naprawdę głównie rozmiar telefonu. Iphone 14 pro wyposażony jest w wyświetlacz o przekątnej 6″70 cala, a iphone 14 pro max posiada wyświetlacz o rozmiarze 6″10 cala. Pomiędzy smartfonami zachodzi też różnica wagi. Mniejszy smartfon iphone 14 pro waży 206 gramów, a smartfon o większej przekątnej ekranu czyli iphone 14 pro max waży 240 gramów. W zależności od preferencji rozmiaru i wagi, każdy może wybrać model smartfonu bardziej odpowiedni dla siebie. Oba modele od firmy Apple pomimo wszystko wyposażone są w najlepszej jakości parametry, posiadają świetne funkcje i są niezawodne.