Apple

Kultowy iPhone w nowej wersji

Najbardziej kultowym i poszukiwanym smartfonem wciąż jest iPhone, mimo prób konkurencji, by zepchnąć go ze swojego tronu. I właśnie w przypadku najnowszego modelu wprowadzonego na rynek Apple zmieniło nieco podejście, wycofując wersję Mini i wprowadzając wersję Plus. Smartfon, który zbliża się do wymagań rynku dzięki wyjątkowo dużemu ekranowi i super zoptymalizowanej baterii, która pozwala przetrwać dzień bez większych problemów. W towarzystwie, jak zawsze, doskonałego procesora i świetnej sekcji fotograficznej.

iPhone 14 plus żółty – szczegółowa charakterystyka

Apple nie używał nazwy Plus od 2017 roku, ale wskrzesił ją w 2022 roku za sprawą iPhone’a 14 Plus.  iPhone 14 Plus żółty (tutaj) to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych nowości w ofercie smartfonów firmy z Cupertino. Model Plus był w gotowości już od kilku lat i specjalnie na tę okazję został odmrożony. iPhone 14 Plus dzieli sporą część karty katalogowej z iPhone’em 14, a różni się poszczególnymi aspektami technicznymi, takimi jak ekran, bateria (czas pracy na baterii to jeden z wyróżników) oraz niektórymi aspektami stylistycznymi. Największy i najpiękniejszy wyświetlacz w historii smartfonów Apple. W iPhone 14 Plus znajdziemy wyjątkowo duży wyświetlacz Super Retina XDR o imponującej przekątnej 6,7 cala. Ramki, jak zawsze, są bardzo cienkie, a rozmiar smartfona pozostaje w granicach normy. Cechy ekranu na tym się nie kończą: znajdziemy tu bardzo wysoką rozdzielczość i wierność kolorów, dzięki którym obrazy są jeszcze ostrzejsze. Nie zapominając o technologii, która automatycznie dostosowuje jasność w zależności od światła otoczenia, dzięki czemu oczy są również chronione. Obsługą tego wszystkiego zajmuje się procesor udoskonalony dla jeszcze szybszego działania. I co logiczne posiada on również modem dla 5G. Przestrzeń dyskowa to imponujące 256 GB, więc możesz zapisywać dokumenty, robić zdjęcia, nagrywać filmy i instalować tyle aplikacji, ile chcesz.

iPhone 14 plus żółty

iPhone 14 plus żółty – idealny do robienia zdjęć

Prawie każdy nowy model iPhone’a otrzymuje aktualizację aparatu. W tym roku dokonano znacznej modernizacji przedniej kamery. Na przykład dzięki większej przysłonie w kamerze selfie, iPhone 14 może robić ostrzejsze zdjęcia w słabym świetle. Poprawia to wydajność zdjęć przy słabym oświetleniu nawet o 50 procent. Blok nowych funkcji skupia się na aparacie. Mówimy o „bloku”, ponieważ jest to zbiór czynników, począwszy od nowych, lepiej działających sensorów, poprzez dynamikę software’u, za pomocą którego obraz jest przetwarzany i „rozwijany” w telefonie, aż po efekt końcowy. Apple nazywa to Photonic Engine. System ten działa i poprawia wyniki wszystkich czujników. Zasadniczo dwa tylne układy optyczne to te z 2013 Pro, natomiast przedni aparat True Depth jest nie tylko jaśniejszy, ale teraz ma też autofokus (tak, dziwne, ale prawdziwe, ale iPhony do selfie miały aparaty ze stałym fokusem). W przypadku wideo, nowy tryb Action wprowadza ultra-stabilizację, ale podobnie jak tryb Cinema, działa tylko w dobrym świetle. Jaki rozmiar pamięci kupić? 128 GB może zacząć się dla ciebie robić zbyt małe, jeśli robisz dużo zdjęć lub chcesz mieć dużą kolekcję muzyki lub filmów. W tym przypadku 256 GB jest bardziej adekwatne.