Na co zwrócić uwagę, kupując telewizor 40 cali?

Płaskie telewizory już od wielu lat królują nie tylko na półkach sklepowych, ale również w naszych domach. Podczas gdy niektórzy wybierają coraz większe modele, inni pozostają wierni znacznie łatwiejszym do umieszczenia w pokoju telewizorom około 40 cali.

Telewizor 40 cali – dla kogo?

Taki telewizor można określić jako sprzęt średniej wielkości. Dzięki temu idealnie sprawdzi się do mniejszych pomieszczeń oraz wszystkich tych, w których ogromny ekran nie jest potrzebny, np. sypialnia, pokój gościnny, pokój dziecięcy. Jednocześnie taki telewizor (https://manta.com.pl/product-category/telewizory-i-akcesoria/telewizory-led/40/) jest na tyle duży, że pozwoli również na komfortowe oglądanie programów w mniejszym salonie.

Na co zwrócić uwagę, kupując telewizor 40 cali?

Przede wszystkim należy zastanowić się, gdzie taki telewizor ma być umieszczony – czy na szafce, czy na ścianie. Jeśli na ścianie, wówczas trzeba zwrócić uwagę na wagę sprzętu i czy w zestawie znajduje się odpowiedni uchwyt.

Warto też zastanowić się, czego wymagamy od telewizora – nie każdemu potrzebna jest funkcja Smart TV, jednak wiele osób nie potrafi się bez niej obejść.

Niemniej istotna jest jakość wyświetlanego obrazu. Obecnie nawet telewizory o przekątnej 40 cali obsługują jakość 4k, jednak takie modele są z tej droższej półki. Przy takiej przekątnej ekranu spokojnie można zdecydować się na model z jakością obrazu UHD, zamiast 4k.

Warto również zwrócić uwagę na jakość dźwięku oraz obramowanie, które może znacznie powiększyć telewizor, przez co możemy mieć problem z umieszczeniem go w określonym miejscu.