myszka gamingowa

Podpowiadamy jak wybrać odpowiednią myszkę gamingową

Gracze spędzające wiele godzin przed monitorem komputera doskonale wiedzą, jak duże znaczenie ma dla nich odpowiednia myszka do gier. Dla jednych komputerowe rozgrywki są formą rozrywki, jeszcze inni w ten sposób pracują – niestety, zwykła myszka się do tego nie nadaje. Na rynku jest wiele sprzętu gamingowego, który zapewnia komfort użytkowania oraz odpowiedni czas reakcji.

Charakterystyka dobrej myszki gamingowej

Myszka do gier jest wyposażona w sensor laserowy lub optyczny, który zapewnia wysoką czułość oraz możliwość dopasowania DPI do prowadzonego typu rozgrywki. Większość graczy zadowala się DPI na poziomie 1200-1600, jednak najbardziej wymagający poszukują przedziału nawet kilkunastu tysięcy DPI. Odpowiedni czas reakcji takiej myszki to 1 ms. Waga urządzenia powinna mieścić się w przedziale 80-130 gramów, myszki gamingowe (takie jak te tutaj) mają zwykle ergonomiczny kształt – w końcu dłoń spoczywa na niej nawet kilkanaście godzin dziennie. Dodatkowe przyciski pomagają dostosować pracę myszki do wymagań użytkownika.

Ceny myszek przeznaczonych dla graczymyszka gamingowa

Wiele osób uważa, że myszka gamingowa to duży wydatek – jest to mylny pogląd. Za dobrej jakości sprzęt można wydać już około 100 złotych. Wystarczy zrezygnować z efektownego wyglądu i podświetleń, np. na rzecz wysokiej wartości DPI. Warto również podkreślić, że tańsza myszka gamingowa może być oferowana wyłącznie w wersji przewodowej – dla niektórych graczy nie jest to jednak problemem. Zawsze można postawić na dłuższy, nawet 2-metrowy przewód, ktory zrekompensuje brak możliwości dołączenia akumulatorków.