głośniki bezprzewodowe

Podstawowe informacje o bezprzewodowych głośnikach

Głośniki bezprzewodowe cieszą się stopniowo coraz większą popularnością. Powszechnie używa się ich już nie tylko na piknikach, rowerach, czy też w szkołach i pracach, lecz często nawet po prostu w domach. Co trzeba wiedzieć o takich głośnikach, ab móc je poprawnie wybrać i kupić?

Jak przekazywany jest sygnał?

głośniki bezprzewodowe

Zdecydowanie najważniejszą sprawą odnośnie do tego, jaki głośnik bezprzewodowy kupić, jest sprawa dotycząca metody przesyłu danych. Innymi słowy, w jaki sposób dany głośnik łączy się z urządzeniem nadającym dźwięk? Zdecydowanie najpopularniejszym sposobem jest łączenie głośnika z innym urządzeniem poprzez protokół bluetooth. Głośniki bluetooth są w stanie połączyć się przede wszystkim z telefonami komórkowymi, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć się również z domowymi wzmacniaczami, czy też nawet z samochodem. Sporą wadą takiego połączenia jest jednak dość niski zasięg. Koniecznie sprawdź https://www.e-sas.pl/rtvagd/glosniki.

Jak zasilane są głośniki?

Zupełnie osobną sprawą podczas szukania dobrego głośnika bezprzewodowego jest to, w jaki sposób jest on zasilany. Zdecydowanie najpopularniejsze na rynku są głośniki bezprzewodowe zasilane z akumulatora. Za popularnością takiego rozwiązania stoi przede wszystkim czas działania, który liczony jest w długich tygodniach. Niestety takie modele są z reguły dość drogie, a przy tym duże i ciężkie. Tanim i lekkim zamiennikiem są głośniki, które zasila się bateriami, lecz niestety nie działają one na jednym zestawie baterii zbyt długo, co powoduje, że konieczne jest częste ich zmienianie, co również nieco podnosi koszt używania takiego głośnika.