czajniki

Popularne rodzaje czajników

Na rynku znajdziemy sporo modeli czajników, jakie zachwycają designem i funkcjonalnością. Urządzenia służą do gotowania wody w celu przygotowania herbaty lub kawy. Na jaki rodzaj czajnika postawić? Jakie rozwiązanie jest najbardziej popularne? O czym pamiętać?

Czajniki tradycyjne

Tradycyjne modele są przeznaczone na gazowe kuchenki. Najczęściej są wykonywane ze stali i mogą być pokryte emalią. Naczynia występują w bogatej gamie kolorystycznej, a klasyczne wykończenia dopasujemy do każdej aranżacji kuchni. Taki czajnik posiada też gwizdek i wygodną rączkę z tworzywa, jakie jest odporne na nagrzewanie się. Produkt wyróżnia się dzióbkiem, jaki ułatwia napełnianie czajnika i nalewanie wody do szklanek.

Czajniki elektryczne

Kolejną propozycją są elektryczne czajniki, które są zasilane dzięki prądowi. Bardzo szybko nagrzewają wodę, są lekkie i niedrogie. Co ciekawe, wiele modeli elektrycznych posiada obrotowe podstawki, które ułatwiają korzystania z urządzenia. Dzbanki czajnika posiadają podziałki, jakie wskazują poziom nalanego płynu. Inne dodatki to lampki kontrolne, automatyczne wyłączniki po zagotowaniu wody, pokrywki z zabezpieczeniem przed otwarciem w trakcie gotowania.

czajniki

Nie zapominajmy o nowoczesnych czajnikach bezprzewodowych, z jakich bardzo łatwo się korzysta na co dzień. Na rynku znajdziemy inteligentne modele z regulacją temperatury od 50 stopni. Pracują one na dużej mocy, dlatego warto sprawdzić, czy instalacja elektryczna jest dostosowana do takiego obciążenia, aby zniwelować ryzyko zadziałania wyłączników instalacyjnych. Dobranie czajnika należy uwarunkować swoimi oczekiwaniami i potrzebami. Innowacyjne sprzęty AGD dostepne są tutaj.