Telewizor zamiast monitora

Telewizor zamiast monitora komputerowego, to ciekawa i warta rozważenia opcja. W czasach gdy królowały odbiorniki CRT nie było to możliwe, natomiast obecnie nie ma już przeszkód, aby używać telewizora jako monitora komputerowego.

Najważniejsze zalety

W przypadku małego pomieszczenia, telewizor zamiast monitora będzie najlepszym wyjściem. Największą zaletą jest to, że mamy dwa urządzenia w jednym. Telewizor jest również dużo tańszy od monitora komputerowego. W cenie dobrego monitora komputerowego możemy zakupić telewizor o wiele większej przekątnej ekranu. Telewizory mają również o wiele lepsze wbudowane głośniki. Wadą telewizorów jest to, że występują większe opóźnienia w wyświetlanym obrazie (szczególnie ważne w dynamicznej rozgrywce), oraz jakość obrazu oglądanego z bliska jest dużo gorsza niż na monitorze.

Jaki telewizor wybrać

Nielicznym wadom można łatwo zaradzić, kupując telewizor o odpowiednich parametrach. Przy wyborze telewizora należy więc uwzględnić przekątną jego ekranu – ta powinna być przede wszystkim dostosowana do odległości, z jakiej ogląda się obraz. Najlepiej sprawdzą się telewizory 32 cale (sprawdź: https://manta.com.pl/product-category/telewizory-i-akcesoria/telewizory-led/32/). Ważne będzie odświeżanie matrycy. Optymalny parametr dla graczy będzie wynosił 100/120 Hz, co zapewni płynną rozgrywkę, szczególnie ważną dla miłośników strzelanek. Telewizor taki musi również posiadać porty USB i HDMI do komunikacji z komputerem.
Wybór telewizora zamiast monitora jest ciekawą i godną zauważenia propozycją. Szczególnie telewizory 32 cale, o odpowiednich parametrach matrycy, mogą śmiało zastąpić monitory komputerowe.