24lhn79t telewizor

Telewizory LED – przyszłość już tu jest

Telewizory LED – przyszłość już tu jest

Ewolucja na rynku telewizorów przebiega bardzo szybko. Od dawno już zapomnianych telewizorów kineskopowych, przez plazmy czy LCD po dzisiejsze najnowsze osiągnięcie, jakim jest technologia LED. Jest to obecnie najpopularniejszy rodzaj wyświetlacza, a najwyższa klasa energetyczna, w jakiej występują telewizory tego typu, pozwala na radość z użytkowania przez wiele lat, przy dużo mniejszym zużyciu prądu.

Jakość obrazu

Telewizory LED pracują we wszystkich dostępnych rozdzielczościach:

  • HD Ready
  • Full HD
  • 4K Ultra HD

Dzięki temu można osiągnąć najwyższą możliwą jakość, jednocześnie zużywając o wiele mniej energii elektrycznej niż we wcześniej stosowanych technologiach. Modele produkowane w ten sposób posiadają zróżnicowaną przekątną ekranu, co pozwala dostosować je do indywidualnych preferencji, jednocześnie bez najmniejszego wpływu na wysoką jakość obrazu.

Czym jest LED?

Telewizory LED Emanta bazują na technologii LCD, jednak podświetlenie matrycy odbywa się tutaj nie za pomocą świetlówek, lecz diod LED. Mają one bardzo długą żywotność, a dzięki ich niewielkim kształtom telewizory LED mogą mieć płaskie kształty i być niezwykle lekkie. To z kolei ułatwia transport tak dużych elementów, jak i pozwala na możliwość bezproblemowego powieszenia na ścianie. Coraz powszechniej stosowana rozdzielczość 4K, dzięki której obraz emitowany przez telewizor jest porównywalny z tym, który odbiera ludzkie oko, wymaga dużego zużycia energii, stąd technologia LED polecana jest szczególnie dla osób, dla których jakość obrazu jest najważniejsza.