laptopy poleasingowe

Czym są laptopy poleasingowe?

Podczas przeglądania sprzętu komputerowego bardzo często można się natknąć na takie pozycje, jak laptopy poleasingowe. Niestety mało kto wie, czym są te komputery. Warto zdobyć tę wiedzę, ponieważ jeśli chce się kupować tanie laptopy, nie ma lepszego rozwiązania.

Poleasingowy laptop, czyli jaki?

Choć leasing w świecie przykładowo motoryzacji jest dość dobrze znany, to już jednak jeśli chodzi o sprzęt komputerowy, sytuacja tu wygląda zupełnie inaczej. A jest to nic innego, jak tylko komputer, w tym wypadku laptop, który używany był przez pracowników danej firmy, która miała na nie wykupiony leasing. Dlaczego jednak trafiły one do sprzedaży? Krótko mówiąc, ponieważ skończył się ich leasing i firma wzięła zupełnie nowe urządzenia, stare pozostawiając w rozliczeniu.
Co to wszystko jednak oznacza dla zwykłego użytkownika? Poleasingowe laptopy to używane laptopy, które pomimo faktu bycia z drugiej ręki, nadal cechują się rewelacyjną jakością. Przede wszystkim są to komputery stosunkowo młode, ponieważ leasing zwykle brany jest na taki sprzęt na okres około 2-3 lat. Po drugie jednak i zdecydowanie najważniejsze, modele firmowe, używane były jedynie w biurach, przez pracowników. Co więcej, zawsze czuwał nad nimi specjalny opiekun, który okresowo sprawdzał ich stan i kondycje. Oznacza to, że jeśli kogoś interesują dobre, lecz tanie laptopy, to wybór w tym wypadku okazuje się jednoznaczny,

Czy poleasingowe laptopy posiadają jakieś wady?

Jak zatem widać zalety takich laptopów są naprawdę bardzo niezwykłe. Czy posiadają one jednak wady? Jak się okazuje, pewne tak, ponieważ nie da się w tym wypadku zignorować tego, że kosztują one mimo wszystko nieco więcej, niż standardowy 3-letni laptop. Po drugie, trudno jest wśród takich komputerów szukać czegoś, co może się sprawdzić w grach. Są to zwykle komputery dość wolne, przeznaczone do biura.