monitor medyczny

Jaki monitor medyczny wybrać?

W medycynie wykorzystuje się wiele specjalistycznych urządzeń to wykrywania różnych chorób. Aby obraz został wyświetlony „na żywo” oraz analizowanie wyświetlonego obrazu wykorzystuje się monitory medyczne, czyli monitor podglądowy i diagnostyczny. W tym przypadku bardzo znaczącą rolę odgrywa wyświetlacz i nie tylko. 

Różnicę między monitorem diagnostycznym a podglądowym

Na samym początku, zanim zagłębimy się w ten temat warto wiedzieć przynajmniej podstawowe różnice między tymi wyświetlaczami. Monitory diagnostyczne wykorzystuje się do analizy plików graficznych, które zostały wygenerowane podczas skanowania ciała. Dlatego jest to kompatybilny sprzęt z wieloma programami medycznymi czy komputerami. Do nich wykorzystywano dwa typy matryc jedna prezentowała obraz w kolorze, natomiast druga była monochromatyczna. Wyświetlacze tego typu zostały rozpowszechnione m.in.: w

  • radiologi ogólnej,
  • tomografii pozytonowej,
  • tomografii komputerowej,
  • angiografii cyfrowej.

Teraz skupimy się na monitorze podglądowym, który prezentuje obraz w czasie rzeczywistym. Stosuje się go podczas wykonywania specjalistycznych operacji, w których wykorzystuje się małą kamerkę do przekazania obrazu. Jego zastosowania są wszechstronne oraz można z niego korzystać w każdym medycznym środowisku.  Monitory medyczne znajdziesz na stronie https://alstor.pl/produkty/eizo-monitory-medyczne/.

 Stawiaj na certyfikowane monitory medyczne

Bardzo ważne jest, aby zakupiony sprzęt medyczny spełniał aktualne prawo. Z tego względu powinniśmy poszukiwać urządzeń medycznych dobrej jakości, które mają adekwatne certyfikaty.