epson 103

Tusze Epson 103 – tanie i pasujące do wielu modeli drukarek tej marki

Planując zakup drukarki, wiele osób skupia się przede wszystkim na cenie urządzenia. To błąd. Dużo ważniejszym kryterium wyboru powinny być koszty jej eksploatacji. Największy wpływ na koszt eksploatacji drukarki mają oczywiście tusze. Niektóre kosztują niewiele mniej niż drukarka. Urządzeń, w których takie tusze muszą być stosowane, nie warto rzecz jasna kupować. Drukarki Epson są znane z niskich koszów eksploatacji. Warto rozważyć zakup drukarki Epson, do której trzeba montować tusze Epson 103.

Pojemne i niedrogie

Tusze Epson 103 sprzedawane są w bardzo atrakcyjnych cenach. Komplet kosztuje nieco ponad sto złotych. Warto jednak wspomnieć też, że za tą cenę kupuje się 4 osobne pojemniki z dużą ilością tuszu. Jeden z tuszem czarnym i trzy, dzięki którym możliwe będzie drukowanie w kolorze. Co ważne, nie ma konieczności kupowania całego kompletu. Jeśli skończył się tylko czarny tusz do drukarki Epson 103, można taki nabyć. Tak samo jak każdy kolorowy. Taki tusz do drukarki Epson 103 jest oczywiście dużo tańszy niż komplet wszystkich.

epson 103

Tusze Epson 103 – czy warto kupować zamienniki?

Tak jak wiele innych tuszy do drukarek, tusze Epson 103 można kupić oryginalne lub zamienniki. Pierwsze produkowane są przez firmę Epson. Zamienniki wytwarza wiele różnych firm. W każdym przypadku jednak zamiennik powstaje w ten sam sposób. Pojemnik na tusz sprawdza się pod kątem stanu technicznego i czyści, po czym ponownie napełnia. Zamienniki tuszy Epson 103 są oczywiście tańsze od oryginałów. Czy warto je kupować i używać w swoje drukarce? Oczywiście tak, ale zawsze trzeba zwrócić uwagę na jakość i pojemność. Wiele zamienników to pojemniki napełniane większą ilością tuszu niż oryginały. Takie są warte zainteresowania, pod warunkiem, że są tanie.

Osoby, które nie chcą używać zamienników, nie muszą oczywiście wydawać na tusze oryginalne dużych pieniędzy. Chcąc oszczędzić na ich zakupie, warto porównać ceny w kilku miejscach. Różnice mogą okazać się znaczne. Zawsze trzeba więc analizować różne oferty i oryginalne tusze Epson 103 kupować tam, gdzie jest najtaniej.