Tekstylny tusz canon 545 i tusz stały – czy warto?

Tekstylny tusz canon 545 jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnych tuszy. Do druku na różnego typu tekstyliach coraz częściej stosuje się specjalne atramenty na bazie wody. Niniejszy artykuł to idealna propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się nieco więcej o tuszach tekstylnych.

Czym wyróżnia się tekstylny tusz canon 545?

Tusze tekstylne są bardzo trwałe i mogą pochwalić się żywymi kolorami, dlatego też tak wiele osób decyduje się na ich zakup. Do największych zalet należy zaliczyć także wysoką odporność na światło i ścieranie. Tekstylny tusz doskonale poradzi sobie nie tylko na syntetycznych, ale również na naturalnych podłożach. Jeszcze kilka lat temu do druku na tekstyliach można było wykorzystać jedynie atramenty barwnikowe oraz specjalne tusze kwasowe. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy może skorzystać z dobrodziejstwa tuszy tekstylnych i wykonać oryginalne nadruki na koszulki w domowych warunkach.

Atramenty stałe – co warto wiedzieć?

Nowością na rynku są atramenty stałe, które oparte są na bazie wosku. Tusz stały to nic innego jak mieszanka wosku, żywicy oraz specjalnych olejów pigmentowych. Drukarka rozpuszcza kostki pod wpływem wysokiej temperatury, dzięki czemu możliwe jest rozpraszanie wosku na podłoże. Jedyną wadą atramentu stałego jest przede wszystkim to, że potrzeba około 15 minut zanim wosk osiągnie odpowiednią temperaturę. Stały tusz canon 545 jest bezpieczny dla środowiska, dlatego też nie zawiera on w swoim składzie żadnych szkodliwych składników. Można go nabyć w internetowym sklepie www.drtusz.pl Drukarki, które korzystają z atramentu stałego niestety zużywają dużą ilość energii, dlatego też technologia ta jest rzadko stosowana. Pamiętać należy także o tym, aby inwestować w oryginalne tusze stałe od renomowanych producentów zwłaszcza, jak w pierwszej kolejności stawia się na wysoką jakość wydruków.